N, 2.02.2023

Paide jõulupuul süttisid tuled

Tiit Reinberg
Paide jõulupuul süttisid tuled
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna õhtul jõudis jõulumeeleolu ka Paide kesklinna, kus tuled süüdati linna jõulupuul.

Enne tulede süütamist esinesid linnarahvale PAMT-i muusikastuudio lauljad, Paide naiskoor ja Kati spordiklubi pisikesed võimlejad. Kõik said koos tantsu lüüa ja kohal oli ka jõuluvana.

Tänavune linna jõulupuu on toodud Nooruse tänavalt.

Puu omanik Arno Olde on Järva Teatajale rääkinud, et istutas kuuse koduõue maja ukse ette 1969. aastal. «Kuusk oli siis veidi alla meetri pikkune. Kes oleks osanud arvata, et sellest saab nii elujõuline puu, et kasvab 53 aastaga 15meetriseks,» lausus ta.

Istiku tõi Olde toonasest metsamajandist. «See oli selline segavereline puu, hõbe- ja tavakuuse ristand. Nad kasvasid seal läbisegi omavahel juuri põimides ja nii oligi tal mõlemale kuusele omaseid tunnuseid,» selgitas ta.

Arno Olde märkis, et eriti hõbedane oli puu kevadel, kui ajas uusi võrseid ja õitses. Talveks tõmbus kuusk tagasi tumedamaks, olles rohkem jõulupuu moodi. Kuigi ilusate kaharate okste all olnuks lastelastel tore mängida, on kuusk Olde ütlust mööda olnud rohkem lindude elupaik. «Olen neile söögimajagi sinna pannud,» lisas ta.

Kuuse pakkus linnale jõulupuuks välja Arno Olde minia. Seda lihtsal põhjusel, et puu kasvab majale liiga lähedal ja vanust arvestades võib kõigele ümbritsevale ohtlikuks muutuda.

Märksõnad
Tagasi üles