N, 2.02.2023

Eesti eraldas 50 000 eurot Ukraina humanitaaralgatusele „Vili Ukrainast“

Järva Teataja
Eesti eraldas 50 000 eurot Ukraina humanitaaralgatusele „Vili Ukrainast“
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
22.02.2022, Eesti ja Ukraina lipp. Ukraina toetuseks.
FOTO: Marko Saarm
22.02.2022, Eesti ja Ukraina lipp. Ukraina toetuseks. FOTO: Marko Saarm Foto: Marko Saarm

Välisministeerium eraldas 50 000 eurot Ukraina humanitaaralgatusele „Vili Ukrainast“ („Grain from Ukraine“), mille eesmärk on leevendada Vene agressiooni tõttu kogu maailmas suurenenud toiduga kindlustamatust ja nälga.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Venemaa agressioonil Ukraina vastu tugev mõju ka paljudele piirkondadele väljaspool Euroopat. „Me teame, et Venemaa sõda Ukrainas mõjutab toidujulgeolekut ja tõstab toidu hinda, mis omakorda suurendab nälga ja süvendab inimeste kannatusi nii Aasia kui ka Aafrika riikides,“ ütles Reinsalu. „Eesti on eraldanud Ukraina humanitaaralgatuse toetamiseks 50 000 eurot,“ lisas ta.

Nüüd paneb Ukraina koostöös Eesti ja teiste riikidega teele viljalaevad Ukrainast Aasia ja Aafrika riikidesse. Esimesed kaks Ukraina viljalaeva on juba humanitaarabina Etioopiasse ja Somaaliasse saadetud.

Reinsalu ütles, et teha seda täna, holodomori mälestuspäeval, on eriti sümboolne. „Ukrainlased seisid 90 aastat tagasi vastu julmale rünnakule enda ja oma lähedaste elule ning teevad seda ka nüüd, vapralt meie kõigi heaolu kaitstes,“ ütles minister. „Rahvusvahelise üldsuse kohus on Ukrainat igakülgselt toetada, kuni sõda on võidetud, ja kindlustada, et ükski Ukrainas toime pandud kuritegu ei jääks karistuseta,“ rõhutas Reinsalu.

Märksõnad
Tagasi üles