N, 2.02.2023

Hinnavõrdlus: Soomes maksab vähemalt naps Eestist ikka 2-3 korda rohkem

Järva Teataja
Hinnavõrdlus: Soomes maksab vähemalt naps Eestist ikka 2-3 korda rohkem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alkoholilett.
Alkoholilett. Foto: Eero Vabamägi

Odavpoodide keti A1000 Market juhi Tarmo Lauringu sõnul räägitakse viimasel ajal järjest enam, et Eestis on toiduained kallimad kui Soomes, siis tegelikult see siiski nii veel pole ning osade toodete puhul on vahe endiselt väga suur – näiteks maksab alkohol üle lahe 2-3 korda enam.

Tarmo Lauringu sõnul on alkoholi viimine Eestist Soome kasvanud. „Soomes on maksud alkoholile palju kõrgemad ja kui on tulemas suurem sündmus, siis sõidetakse siia endiselt eraldi ostureisidele. Peamiselt soetatakse kaasa õlut ja longerot, aga ka kanget alkoholi ja sigarette,“ rääkis Lauring.

„Eraisikutele üldiselt ei ole Eestist Soome alkoholi viimisel olulisi piiranguid kui kaup on mõeldud isiklikuks tarbeks ja mitte edasimüügiks. Näiteks võib tuua korraga kaasa kuni 90 liitrit veini, 110 liitrit õlut ja kuni 10 liitrit kanget alkoholi ja seetõttu lahkutakse ikka suurte kärudega,“ ütles Lauring.

„A1000 Tallinna poodides on viimaste kuudega Soome päritolu ostjate arv tuntavalt kasvanud. Kui seni käidi Eestis pigem niisama lõbureisil ja puhkamas, aga nüüd jõutakse rohkem ka toidupoodi,“ lisas Lauring.

„Mõned kaubad ja ka poed on tõesti Eestis viimase poole aastaga eriti kalliks läinud, aga keskmiselt on siin ikkagi soodsam. Erinevus on pigem soomlaste kasuks rõivaste ja tehnika allahindluste puhul, mis üle lahe on siinsest pigem suuremad,“ rääkis Lauring.

Märksõnad
Tagasi üles