Rally Estonia on FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp

Järva Teataja
Copy
Rally Estonia kuulus tänavu MM-kalendrisse kolmandat korda.
Rally Estonia kuulus tänavu MM-kalendrisse kolmandat korda. Foto: Sander Ilvest

Novembri lõpus kinnitas FIA ehk Rahvusvahelise Autoliidu Mootorispordi Nõukogu 2023. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste kalendri. Tuleva hooaja kalendrisse kuulub 13 etappi, mille hulgas on juba nii tuttavaid korraldajariike, tagasitulijaid kui ka lisaks päris uusi riike, kus varasemalt MM-etappi korraldatud ei ole.

Rally Estonial on suur au ja privileeg taaskord suurriikide ja pikkade traditsioonidega korraldajate kõrval kuuluda hooajaeelsesse ametlikku MM-kalendrisse. Juba neljandat aastat järjest korraldatakse Eestis autoralli MM-etapp ning WRC Rally Estonia 2023 sõidetakse Tartus ning Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 20.-23. juulini.

Kui kahel viimasel aastal on Eesti MM-ralli olnud hooaja seitsmes etapp, siis tuleval aastal sõidetakse Lõuna-Eesti kiiretel ja käänulistel kruusateedel MM-hooaja kaheksas osavõistlus. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Eesti järel suunduvad MM-sarja võistlejad ning meeskonnad üle lahe Soome. Juuli eelviimasel nädalavahetusel toimuv võistlus tähendab seda, et rallifännid nii Eestist kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult adrenaliinirohket Rally Estoniat.

Neljandat aastat järjest võõrustab WRC Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus lisaks võistluskeskusele saab olema ka hooldusala. Stardi- ja finišipoodium liikus tänavu tagasi Tartu Raekoja platsile ning rõõmustab rallisõpru seal ka tuleva aasta juulis.

WRC Rally Estonia 2023 pääsmed tulid müüki sel nädalal. (JT)

KOMMENTAARID

Urmo Aava

Rally Estonia direktor

Oleme rõõmsad, et Rally Estonia traditsioon jätkub ka järgmisel aastal ning oleme väga tänulikud panuse ja toetuse eest nii Eesti riigile, kohalikele omavalitsustele, kõikidele erasektori toetajatele kui loomulikult rallifännidele. Kindlasti ka suured tänusõnad suurepärase koostöö ja usalduse eest WRC Promootorile ja FIA-le. Rally Estonia näol on tegemist suure kogupereüritusega, mis toob aastas ligikaudu 10 miljonit eurot majanduslikku mõju ja jõuab WRC All LIVE vahendusel rohkem kui 800 miljoni silmapaarini üle maailma. Lisaks kohapealsele emotsioonile kogub Eesti igal aastal veelgi enam tuntust innovatiivse riigina, kuhu reisida ja investeerida. Eestlased on maailmas jäänud silma ja teeninud tunnustuse kui uuendusmeelsed ning professionaalsed suurvõistluste korraldajad.

Selle tee avasid aastaid tagasi Otepää suusatamise maailmakarika etapi korraldajad ja tore on tõdeda, et Eestisse on tulnud ja tuleb veelgi suuri spordiüritusi juurde. Rally Estonia kõrval on tipptegijatena maailmas hinnatud Ironman, Tallinna maraton, tänavu korraldatud laskesuusatamise MK-etapp Otepääl ning Tallinn Open WTA turniir ja paljud teised spordivõistlused. Lisaks on rõõm tõdeda, et 2027. aastal võisteldakse Eestis laskesuusatamise maailmameistritiitlitele.

WRC Promootor soovib Eestiga koostööd jätkata ka tulevikus ja on Rally Estoniale teinud pakkumise kuni aastani 2026. Tänu ülemaailmsele olukorrale on seis keeruline, kuid kui kõik õnnestub, siis soovime 2023 kevadel järgmise kolme aasta lepingu allkirjastada.

Tarmo Hõbe

Rally Estonia kommertsdirektor

On hea meel tõdeda, et Rally Estonia on neljandat aastat järjest autospordi maailma tippsündmus ehk MM-etapp. Me ei saa seda võtta iseenesest mõistetavana, sest selle taga on paljude inimeste ja instantside suur töö ja pingutus. Nüüd, kui FIA on kalendri kinnitanud ja Eesti MM-etapi kuupäevad teada, tasuks rallifännidel juba täna hakata järgmise suve plaane tegema, et Rally Estonia ja sõprade seltsis veeta juuli lõpus üks tore ja meeleolukas nädalavahetus Lõuna-Eestis. Vaatamata keerulisele olukorrale nii maailmas kui meil Eestis läheme taaskord kogu korraldusmeeskonnaga andma endast maksimumi, et korraldada tipptasemel autoralli maailmameistrivõistluste etapp. Sarnaselt tänavusele aastale on meie eesmärk liikuda tagasi traditsioonilise ralli juurde ja pakkuda rallisõpradele kohapeal kiiruskatsete ääres ja pealtvaatamisalades veelgi rohkem mitmekülgseid elamusi.

Märksõnad

Tagasi üles