R, 3.02.2023

Jaekaubanduse müügitulu langust mõjutasid oktoobris enim toidukaupade kauplused

Järva Teataja
Jaekaubanduse müügitulu langust mõjutasid oktoobris enim toidukaupade kauplused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toidukauplus
Toidukauplus Foto: Toomas Huik

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu oktoobris 896 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 4%.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak ütles, et kui septembris vähenes müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes 6%, siis oktoobris langus mõnevõrra aeglustus. „Müügitulu langust mõjutasid oktoobris enim toidukaupade kauplused, kus müük vähenes aastaga 7%,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 4%. „Neist enim ehk 14% vähenes müük majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes,“ täpsustas Pihlak. Keskmisest enam ehk 6% vähenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad) ning 4% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes. Müügitulu suurenes 9% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning jäi eelmise aasta tasemele kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu kasvas eelmise aasta oktoobriga võrreldes 6%.

Septembriga võrreldes jäi oktoobris jaekaubandusettevõtete müügitulu samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine 1%.

Selle aasta esimese kümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3%.

Märksõnad
Tagasi üles