N, 2.02.2023

Järvamaa tantsijad keerutavad jalga pealinna jõuluturul

Järva Teataja
Järvamaa tantsijad keerutavad jalga pealinna jõuluturul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Eelmisel reedel avati Tallinnas Raekoja platsil traditsiooniline jõuluturg, mis toob kokku külastajaid nii Eestist kui kaugemalt, olles linnarahva ja linna külaliste lemmikpaik jõuluajal. Lisaks sellele, et turul saab nautida jõuluroogi ja kuumi jooke ning soetada käsitööd ja kingitusi, on nädalavahetustel jõuluturu laval ka tihe kultuuriprogramm.

Jõuluturu lava on tänavu nii sisult kui vormilt rahvuslik: Hopneri Maja koostatud kultuuriprogrammis astuvad üles rahvatantsijad ja -muusikud üle terve Eesti, koostööpartneriteks Eesti folkloorinõukogu, Eesti kooriühing, Eesti rahvamuusika ja rahvatantsu liit. Nädalavahetustel, reede õhtupoolikust pühapäeva õhtuni, astuvad igal täistunnil lavale uued esinejad, ka Jõuluturu külalised ei jää peomelust puutumata – Sabatants käib ümber kuusepuu ja kaasa lüüa saavad kõik.

Eesti rahvuste ühenduse kaudu tutvustavad jõuluturu laval oma rahvakultuuri liivlased, udmurdid, ukrainlased, juudid, tšuvašid ja poolakad.

Ka mitmed Järvamaa taidluskollektiivid on varasematel aastatel jõuluturu kultuuriprogrammis kaasa löönud ja teisiti pole see ka tänavu. Järva valda esindavad jõuluturul 3. detsembril rahvatantsurühm Pillerpäkad ning Türi vallast sõidavad pealinna tantsima Kabalabajalad.

3. detsember jõuluturul

12.00 Tantsuansambel “Tuisuline”

13.00 Laulustuudio “Lõoke” JA Tallinna Huvikeskus Kullo laulustuudio “Sinilill”

14.00 Pühalepa Naistekoja naistantsurühm Hiiumaalt

15.00 Saku valla rahvatantsijad

16.00 Rahvatantsurühm “Tantsusarvikud”

17.00 Tantsuselts “Sõleke”

17:30 Tantsuselts As- Sa naisrühmad “Harku Harakad” ja “Hele”

18.00 Naisrühmad “Pillerpäkad” ja “Kabalabajalad” Järvamaalt

19.00 Tallinna Prantsuse Lütseumi Tantsuansambel “Leesikad”

Märksõnad
Tagasi üles