N, 2.02.2023

Kultuuripärli tiitlit püüavad mitu kandidaati

Järva Teataja
Kultuuripärli tiitlit püüavad mitu kandidaati
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaja Kraav on Albu põhikooli muusikaõpetaja, ta juhendab pilliringe ja annab muusikatunde lasteaialastele. Koeru muusikakooli filiaalis õpetab ta väikekandle ja karmoška mängu.
Kaja Kraav on Albu põhikooli muusikaõpetaja, ta juhendab pilliringe ja annab muusikatunde lasteaialastele. Koeru muusikakooli filiaalis õpetab ta väikekandle ja karmoška mängu. Foto: Dmitri Kotjuh

Kuni 21. novembrini kutsus kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp üles esitama maakonna preemiate kandidaate. Õigeks tähtajaks laekus avaldusi muljetavaldavalt palju.

Ekspertgrupi kontaktisik Liina­ Lehis andis teada, et aastapreemiatele on esitatud 14 ette­panekut, kultuuripärli tiitlile viis ja elutööpreemiale kolm kandidaati. Preemiasaajad selguvad uue aasta alguses pidulikul tunnustusüritusel.

Kultuuripärli preemiaga tunnustatakse kunsti-, rahvakultuuri- ja spordivaldkonna inimeste tööd ning innusta­takse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võis esitada Järvamaal tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on tänavu maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud. Eelmisel aastal sai Järvamaa kultuurpärliks Kaja Kraav Järvamaa folkloori hoidmise ja edasikandmise eest.

Augustis otsustas kultuurkapitali nõukogu muuta kultuurkapitali maakondliku aastapreemia rahastuse põhimõtteid. Toetudes ekspertgruppide kontaktisikutelt saadud ettepanekule, otsustati suurendada kultuuripärli preemia suurust. Edaspidi on kõikides maakondades preemia võrdselt 2500 eurot ning seda rahastab ainult kultuurkapital.

Kultuuripärli preemiaga tunnustatakse ja innustatakse kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakonnas.

Märksõnad
Tagasi üles