N, 2.02.2023

Solman: soovime pakkuda Kesk-Eestile uutmoodi regionaalset koostööd

Järva Teataja
Solman: soovime pakkuda Kesk-Eestile uutmoodi regionaalset koostööd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järvamaa silt
Järvamaa silt Foto: Dmitri Kotjuh

Riigihalduse minister Riina Solman tutvustas täna Kesk-Eesti omavalitsusjuhtidele ja ettevõtjatele riigi ning piirkondade vahelise arenguleppe pilootprojekti. Sellega soovitakse paremini siduda valitsuse regionaalset arengut toetavad tegevused kohapealsete eesmärkidega ning nende elluviimist sihipärasemalt koordineerida.

„Riik ja kohalikud omavalitsused ning ettevõtjad saavad omavahelises koostöös saavutada kõige paremaid tulemusi piirkondade arenguks. Kohalikud näevad ja teavad kõige paremini piirkonna väljakutseid ja sealseid vajadusi. Riik aga näeb tervikvaadet ja valitsuse võimalusi, saades selle teadmise abil efektiivselt kaasa aidata paikkonna arenguks vajalike lahenduste ning meetmete välja töötamisega,“ ütles riigihalduse minister Riina Solman. „Oluline on siin ennekõike kohaliku tasandi ja riigi tahe koos toimetada ning nende arengulepingute puhul on omavalitsusjuhtide enda initsiatiiv ettevõtmise aluseks.“

„Riik on erinevate toetusmeetmete kaudu panustanud piirkondade arengusse üle Eesti, ent märgatav ebavõrdsus on Tallinnast ja Harjumaast kaugemal paiknevates omavalitsustes siiski olemas. Seetõttu senisest suunast üksnes ei piisa. Me vajame uutmoodi lähenemist,“ ütles riigihalduse minister Solman.

„Ühe uue lahendusena näemegi piirkondlike arengulepete ja nõukogude pilootprojekti, kus riigi, omavalitsuste ja teiste piirkonna ettevõtlike inimeste koostöös pannakse kokku regiooni arenguvajadused ja -suunad ning lepitakse ühiselt kokku ka see, kuidas nende tulemusteni jõuda. Teatud sarnasust võib näha näiteks omavalitsuste, ettevõtjate ja riigi koostöös tehtud Ida-Virumaa õiglase ülemineku kava koostamisel, kus töötati ühiselt välja mh väikeettevõtlust toetav ja töökohti loov majandusmudel suurtööstuste kõrvale,“ selgitas Solman.

Täna Paides kohalikele tutvustatud Kesk-Eesti piirkondade arenguleppe pilootprojekt on oma järjekorras teine. Esimese pilootprojektina pakuti tänavu oktoobris sellist maakonnaülest arengulepet Lõuna-Eestile.

Märksõnad
Tagasi üles