N, 2.02.2023

Türi põhikooli asus juhtima uus direktor

Järva Teataja
Türi põhikooli asus juhtima uus direktor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiina Lohuri viimane tööpäev Imavete koolijuhina oli 18. novembril, kust ta saadeti ära kallistuste, lillesülemite ja kinkidega.
Tiina Lohuri viimane tööpäev Imavete koolijuhina oli 18. novembril, kust ta saadeti ära kallistuste, lillesülemite ja kinkidega. Foto: Imavere kool

Alates tänasest asus Türi Põhikooli direktorina tööle Tiina Lohur, kes on seni seisnud hea Imavere põhikooli koolipere eest, olles seal töötanud õppejuhina ning viimased neli aastat kooli direktorina.

Tänavu augustis kuulutas Türi vallavalitsus välja konkursi, et leida maakonna suurimale koolile – Türi põhikoolile uus juht. Kooli eelmise direktori Janika Gedviliga sõlmitud töölepingu otsustas vallavalitsus kui kooli pidaja erakorraliselt alates 1. oktoobrist üles öelda.

Oktoobri alguses olnud istungil kinnitas vallavalitsus ametisse uue direktori, kes valiti välja nelja kandidaadi seast.

Direktori valimiseks moodustatud komisjoni kuulusid õppenõukogu, hoolekogu, vallavolikogu haridus- ja noorsookomisjoni ning vallavalitsuse esindajad. Seitsmeliikmeline komisjon oli kandidaadi kasuks otsustamisel üksmeelne, valiku põhjuseks Tiina Lohuri pikaajaline kogemus nii koolijuhi kui õppejuhina, koolikorralduse suurepärane tundmine, meeskonnatöö väärtustamine ja soov panustada koduvalla kooli.

«Olen Türi kooli (endine Türi keskkool – toim) vilistlane, elan Türi vallas ja mõnes mõttes tiksus mul kuklas ka see, et tahaks kodukoolile ja Türi vallale midagi tagasi anda,» on Lohur varem Järva Teatajale öelnud. 

Imaveres oli Tiina Lohur direktor alates 2019. aastast, ent selle kooliga on ta seotud juba veidi üle veerand sajandi. Enne direktoriks saamist oli Lohur õppealajuhataja ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja.

Tiina Lohuri sõnul on ta meeskonnamängija, kes peab oluliseks sõnade ja tegude ühtimist, ausust ning avatud suhtlemist, ta on eestvedaja ja arengu eest vastutaja ning on valmis pühenduma Türi põhikoolile.

Koolijuhina peab ta oluliseks õpetajaskonna eesmärgipärast toetamist, innovaatilisust, oluline on koostöö kooli ja hoolekogu vahel ning kooli pidaja toetus.

Uus direktor leiab, et Türi põhikoolis on koht igale õpilasele, tuleb leida vajalikud ressursid kõikidele parima õppevormi leidmiseks ja rakendamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles