N, 2.02.2023

Katuseraha polnud vajagi: külla kerkis kirik

Järva Teataja
Katuseraha polnud vajagi: külla kerkis kirik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirikutorni iluvalgustus.
Kirikutorni iluvalgustus. Foto: Küllike Rooväli.

Kui igal aastal erakondade poolt jagatavate nn katuserahade abil saab paigas osa ka mõni Eestis tegutsev kogudus, et lappida kiriku tornikiivrit või värvida ja krohvida üle seinad, siis jõulude eel sündis Türi vallas tõeline jõuluime - ühte külla kerkis uhiuus pühakoda.
 

Tõsi, kirik, kus on pikihoone, kooriruum ja kellatorn ning mille tornikiivril troonib ka kukk ja vitraažaknad säravad uhketes värvilistes tuledes, on väike puidust makett, ent siiski saab öelda, et Laupal on nüüd oma kirik. Pühakoda sai valmis ilma suurema kära ja riigikogulaste poliitilise katuserahata, ehitajateks Laupa kooli poisid, keda juhendas õpetaja Helmut Bachman.

Foto: Laupa kool

Kooli direktor Kaarel Aluoja sõnul oli ka varemalt nii, et Laupa koolimajas mõeldud või lausutud jõulusoovidel oli kombeks täide minna. "Tuledesäras kiriku ees seda tehes on nüüd kindlus veel suurem," märkis ta.

Kirikut saab näha mõisakooli aknal ja jõulumeeleolus aknaid on koolis ehitud veelgi. Käesoleval nädalal jõudis kooli saali ka uhke kuusepuu, mis toodi sinna Põhjakaare-Kruusimäe talust.

Foto: Laupa kool
Märksõnad
Tagasi üles