N, 2.02.2023

Jõuluvaateaknad muudavad Väätsa talvevõlumaaks

Anne Põder
, ajakirjanik
Jõuluvaateaknad muudavad Väätsa talvevõlumaaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väätsa vaateakendel võtavad igal aastal koha sisse eriilmelised väljapanekud, mille taga on peidus Järvamaa inimesed ja nende lood.
Väätsa vaateakendel võtavad igal aastal koha sisse eriilmelised väljapanekud, mille taga on peidus Järvamaa inimesed ja nende lood. Foto: Dmitri Kotjuh

Teisipäeva õhtul oli Väätsa kõige ilusam koht Eestis: laialt sadav lumi, kõlaritest kostvad meeleolukad jõululaulud, jõuluturult ninna kanduvad glögi- ja pirukalõhnad ning rahvamaja tuledesäras jõuluvaateaknad.

Väätsal süttis tuledesse riburada 54 dekoreeritud liikuvat jõuluvaateakent. Nii nagu eelmistel aastatel, on ka tänavu vaateaknaid kaunistatud rahvamajal ja Päikselise kohvikul, mis kostitab viiel õhtul rahvast hea ja paremaga.

Päikselise kohviku perenaine Katrin Aesma ütles, et kujundas kohviku aknad täitsa ise ja on seda Väätsa vaateakende ürituse ühe osana teinud juba neli aastat. «Sel aastal on uutmoodi vaid see, et oleme tõesti viiel õhtul rahvale avatud ja ootame inimesi pärast akende imetlemist suppi sööma või koogikesi ja kohvi nautima,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles