L, 3.06.2023

Lillepood kolib keskväljaku äärest ära ellujäämise nimel

Anne Põder
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Reelika Klettenberg muutis keskväljaku äärsed ruumid ilusaks lillesalongiks, kuhu inimesed rõõmuga sisse astusid.
Reelika Klettenberg muutis keskväljaku äärsed ruumid ilusaks lillesalongiks, kuhu inimesed rõõmuga sisse astusid. Foto: Dmitri Kotjuh

Eelmisel nädalal teatas Paides keskväljaku ääres tegutsev H&H lillepood, et kolib uuest aastast teise kohta. Ehkki õdusat salongi meenutav lillepood sobib praegusele pinnale hästi, tuleb lahkuda, et pääseda kallitest üüridest ja ellu jääda.

H&H lillepoe omanik Reelika Klettenberg ütles, et sellist sammu astuma ajendas teda majanduslik vajadus. "Elektriarved ja sellest tulenevalt ka üürihinna tõus on nii karm, et ma peaksin siin tegutsemise nimel ilma igasuguse töötasuta töötama ja pole kindel kas ka siis omadega välja tuleksin," selgitas ta.

Kui varasemalt on hoone omanik Klettenbergile rasketel aegadel, kui oli koroona ja eelmise talve elektrihindade šokk vastu tulnud, siis nüüd ta seda enam ei tee. "Elektrikulu on ruumidel päris suur, sest maja soojendab elektril töötav õhksoojuspump ning mulle teadaolevalt pole tal ka soodsamat elektripaketti," rääkis ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles