Haridus- ja Teadusministeerium kutsub valima 2022. aasta parimat keeletegu

Järva Teataja
Copy
Aasta keeletegu 2016
Aasta keeletegu 2016 Foto: Haridus- ja teadusministeerium

Aasta keeleteo konkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

„Eesti rahva elujõud sõltub paljuski eesti keele elujõust - kas me seda kasutame ning kui teadlikult ja hästi seda teeme. Niisiis otseselt meist, kes me keelt kasutame, õpetame ja õpime, aga ka arvutiprogrammidest, mis keelt vahendavad. On ühtne eestikeelne inforuum, kus oma väärtusi edasi kanname,“ ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kutsudes kõiki üles keeletegusid märkama ja esitama: „ Aasta keeleteod jõuavad siia konkursile ainult tänu neile inimestele, kes tunnevad meie keele ja keeletegude üle uhkust ja paremaid eeskujusid märkavad. Tunnustagem väärt keeletegusid ja esitagem need konkursile!“

Aasta parima keeleteo kandidaate saab esitada 16. jaanuarini ministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2022.

Aasta keeleteo konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja valivad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel veebruaris.

Laureaadid kuulutatakse välja 2023. aasta märtsis emakeelepäeva paiku. Keeleteoauhinda antakse välja seitsmeteistkümnendat korda, laureaatide väljakuulutamine on osa emakeelepäeva tähistamisest.

Keeleteokonkursi varasemad laureaadid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles