Selgusid Eesti ihaldusväärseimad tööandjad

Järva Teataja
Copy
LHV Panga logo.
LHV Panga logo. Foto: Peeter Langovits

2022. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti tänavu LHV Pank. Esikolmikusse jõudsid veel ka Wise ja Bolt Technology.

CVKeskus.ee tööportaali poolt juba üheteistkümnendat järjestikust aastat korraldatud uuringus valisid töövõtjad 2022. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks LHV Panga, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu teise koha saavutanud Wise’lt. Kolmanda koha atraktiivsemate tööandjate pingereas saavutas teist aastat järjest Bolt Technology.

Kümne kõige ihaldusväärsema tööandja sekka valiti ka Telia Eesti, Eesti Energia, Swedbank, Elisa Eesti, Playtech Estonia, Pipedrive ja Cleveron.

Koha atraktiivsemate tööandjate seas saavutasid veel Microsoft, Veriff, Tallink Grupp, Nortal, Milrem, Enefit Green, Tele2 Eesti, Scoro Software, SEB Pank ning Utilitas Eesti, kes töövõtjate hinnangu põhjal pääsesid kahekümne ihaldusväärse tööandja sekka.

Mis teeb tööandja ihaldusväärseks?

„Kaks kõige enam esile toodud omadust, mis vastajate sõnul atraktiivseid tööandjaid iseloomustavad, olid võimalus teenida head töötasu ja paindlik töökorraldus,“ tõi uuringust esile CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler ja lisas, et kuni 35-aastased töötajad pidasid paindlikku töökorraldust palgast tähtsamaks.

Paindlik töökorraldus oli kõige olulisem tegur finants-, infotehnoloogia-, pangandus-, personali-, turundus-, ja avalikus sektoris töötavatele inimestele. Hea töötasu oli aga kõige olulisem tegur ehitus-, kaubandus-, tervishoiu-, transpordi- ja laonduse valdkonnas töötavatele inimestele.

„Rohkem kui viiendik vastajatest tõid ihaldusväärseimaid tööandjaid iseloomustavate teguritena välja ka head arenguvõimalused, paindliku tööaja (vabaduse oma tööaega ise planeerida) ning sõbraliku töökeskkonna,“ lisas Grete Adler.

Tartu ja Lõuna-Eesti töövõtjad pidasid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estoniat, Pärnu ja Lääne-Eesti töövõtjad LHV Panka ja Ida-Eesti töövõtjad Eesti Energiat.

Lõuna-Eesti (sh Tartu) töövõtjad nimetasid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia. Koha regionaalses esiviisikus pälvisid Lõuna-Eesti töövõtjate seas ka LHV Pank, Eesti Energia, Cleveron ja Wise.

Lääne-Eesti (sh Pärnu) töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks LHV Panga, esiviisikusse pääsesid ka Swedbank, Telia Eesti, Elisa Eesti ja Wise.

Ida-Eesti töövõtjad nimetasid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Eesti Energia, esiviisikusse pääsesid ka Telia Eesti, Elisa Eesti, Tallink ja Swedbank.

Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, milles töövõtjad nimetavad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Parimate tööandjate pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside põhjal. Tänavune uuring kestis septembrikuust novembrikuuni ja sellesse andis oma panuse rohkem kui 3000 töötajat üle Eesti.

Märksõnad

Tagasi üles