L, 10.06.2023

Paidelased ostavad agaralt elektrigeneraatoreid, aga paanikat siiski pole

Facebook Twitter
Comments
Paide Stokkeri müügikonsultandi Kaido Koitla käes on üks ostetavamaid elektrigeneraatori mudeleid võimsusega 2,5 kW.
Paide Stokkeri müügikonsultandi Kaido Koitla käes on üks ostetavamaid elektrigeneraatori mudeleid võimsusega 2,5 kW. Foto: Dmitri Kotjuh

Võrreldes eelmise aastaga on elektrigeneraatorite müük Paides oluliselt suurenenud. Kohalike müüjate tähelepanekut mööda ostavad elektrigeneraatoreid agaralt eramuomanikud, kes muretsevad võimalike elektrikatkestuste pärast.

Paide Mehka tehnikapoe müügispetsialisti Andres Luntsi selgitusel on elektrigeneraatorite müük poes suurenenud pärast seda, kui Kaja Kallas mainis septembris oma telepöördumises võimalikke elektrikatkestusi. «Generaatorid ostetakse välja kiiresti, suure nõudluse tõttu laiendasime poe valiku,» sõnas Lunts.

Stokkeri tööriistakeskuse müügipiirkonna juht Märt Rebas ütles, et sõda Ukrainas ja võimalikud häired elektrivarustuses panevad inimesi muretsema. Stokkeri elektrigeneraatorite müük on eelmise aastaga võrreldes suurenenud ligi 320 protsenti. «Praegu kõik, mis tuleb, kõik läheb. See on inimestele eluküsimus, sest kui vett ei ole ja külmkapid üles sulavad, siis on keeruline,» lausus Rebas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles