Lugeja küsib, jurist vastab: kas pean nüüd töölepinguid muutma, sest töötasu alammäär tõusis?

Järva Teataja
Copy
Raha.
Raha. Foto: Urmas Luik/Parnu Postimees

Lugeja küsib: Kas nüüd pean töölepinguid muutma, sest 1. jaanuarist 2023 tõusis töötasu alammäär?

Vastab Vladimir Logatšev, Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist:

Vastavalt töölepingu seadusele lepivad töötaja ja tööandja töölepingu kirjalikus dokumendis kokku töötasu suuruses. Alates 1. jaanuarist 2023 on kuutasu alammääraks täistööajaga töötamise korral 725 eurot ja tunnitasu alammääraks 4,30 eurot. Vabariigi Valitsuse kehtestatud alammäärast madalamat töötasu maksta ei tohi.

Lepingusse on soovitatav märkida töötajale makstava töötasu alammäär ning selle hetkel olev suurus. Juurde lisada selgitus, et töötasu alammäära muutumisel saab töötaja töötasu uue määra alusel. Samuti võiks märkida, kust leida infot kehtiva töötasu alammäära kohta.

Kui alammäär muutub, siis peab tööandja töötajatele sellest ka teada andma näiteks e-kirjaga või teatega kõigile töötajatele kättesaadavas infosüsteemis. On oluline, et info jõuaks töötajateni. Töölepinguid muutma ei pea.

Töötajal on igal juhul õigus töötasu alammäära tõusule, isegi kui tööandja pole võtnud vaevaks töötajaid sellest teavitada.

Töötasu alammäär muutus 1. jaanuarist 2023, mis tähendab, et 2022. aasta detsembrikuu töötasu arvestatakse veel 2022. aasta alammäära (654 eurot) alusel.

Märksõnad

Tagasi üles