N, 23.03.2023

Tugev lumesadu on põhjustanud ulatuslikud elektrikatkestused

Järva Teataja
Tugev lumesadu on põhjustanud ulatuslikud elektrikatkestused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektriliinid talvel.
Elektriliinid talvel. Foto: Elmo Riig/Sakala

Täna, 03. jaanuari öösel hakkas sadama rasket lund ja Kesk-Eestist alates põhja poole on lumesadu väga intensiivne ning on põhjustanud mitmel pool Eestis elektrikatkestusi. Kõige ulatuslikumad rikked on Harjumaal, kus on hommikuse seisuga elektrita ca 2600 klienti. Pea 2000 inimest on elektrita ka Järvamaal. 

Suur lumekogus puudel muudab oksad raskeks ning need murduvad ja tekitavad palju rikkeid. Suur klientide arv on tingitud sellest, et rikked on tihe-asustusega piirkondades nagu Kuusalu, Rae ja Anija vallad.

„Komplekteerimisel on lisabrigaadid Harjumaal, kes suunduvad juba olemasolevatele appi rikkeid kõrvaldama. Aga kuna ilm on endiselt heitlik ja lund sajab juurde, siis, on rikete likvideerimine ohutuse seisukohast keeruline. Juhtimiskeskus on suurendatud koosseisuga tööl, et võimalikult ruttu rikked likvideerida ning loodame klientidele elektriühendused täna õhtuks taastada,“ kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Märksõnad
Tagasi üles