Kirna tulbiväljade lugu on maailma kuue parima hulgas

Järva Teataja
Copy
Tulbid Kirna mõisas.
Tulbid Kirna mõisas. Foto: Erakogu

Järvamaa kuulub maailma roheliste sihtkohtade hulka juba paar aastat. Visit Järva saatis eelmisel kevadel Kirna mõisa tulbiväljade saamisloo Green Destinations Story Awards TOP100 kogukonna menukite konkursile ning sai värske teate, et see edulugu on nomineeritud oma kategoorias maailma kuue parima hulka. Täpne järjestus hõigatakse välja turismimessil ITB 2023 Berliinis märtsis.

Igal aastal kogutakse Green Destinations Top 100 konkursil kestliku turismi edulugusid sihtkohtadest üle kogu maailma, et jagada neid inspireerivate näidetena teistele.

VisitJärva rohelise sihtkoha juht Elo Öösalu tunnistab: „Konkurss kestlike sihtkohtade seas oli tihe, kandidaate oli nii Euroopast, Aasiast, Ameerikast kui ka Aafrikast. Nimetasime oma loo „Läbi lillede kogukonna südamesse ja populaarseks turismiobjektiks". See on tegu, mis inspireerib oma leidliku tegutsemisega.“

Kirna pargis asuvate tulbiväljade lugu sai alguse 2019. aasta uusaasta õhtul kui õnnetult kukkus Nurmiko aiandi aeda ilutulestiku rakett, mis süütas kasvuhoone ja müügikõlbmatuteks muutusid paljud lillesibulad. Neist 200 000 päästetud tulbisibulat toodi Kirnasse ja pisteti mõisa pargi mulda, sest oma kasvuväge polnud nad kaotanud. Tänaseks on kevadised tulbiväljad jõudsalt laienenud ning neist on saanud Järvamaa turismimagnet võttes vastu õitsemise perioodil ligi 35 tuhat huvilist.

Järvamaa edulugu ja kogu 2022. aasta Top 100 nimekiri on kättesaadav Green Destinations veebilehel.

Lisaks žürii hinnangule, toimub ka rahva hääletus. Sihtkoht, mis saab kõige rohkem hääli Green Destinations'i kodulehel oleva hääletuslehe kaudu, autasustatakse 7. märtsil 2023 toimuval Green Destinations Story Awards'i tseremoonial rahva valiku auhinnaga (People's Choice Award). Hääletada Kirna loo eduks saab siin.

Eesti sihtkohtade osalemist Green Destinations võrgustikus toetab EAS Turismiarenduskeskus ja programmi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tagasi üles