Eesti parimaid betoonehitisi leiab ka Järvamaalt

Järva Teataja
Copy
Foto: Erakogu

Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatavale konkursile „Aasta betoonehitis 2022” esitati 13 ehitist, teiste seas ka Tallinn-Tartu maantee Võõbu-Mäo lõigul asuv Puiatu ökodukt.

„Meie konkursil osalevad mitmed märgilise tähendusega hooned ja rajatised: Tallinna Muusika- ja Balletikool, esimene monoliitbetoonist ökodukt Eesti maanteedel, LNG-terminali haalamiskai,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Hea meel on võistlusel näha mitmeid silmapaistva arhitektuuriga kvaliteetelamuid,” täiendas Leetma.

Imre Leetma sõnul jätkub väljapaistvate haridus- ja kultuuriasutuste pikk rida betoonehitise konkursil: MUBA, Viimsi Artium, Püha Johannese kool.

Imre Leetma: „Narva linna jõepromenaad on saanud kauaoodatud lisa, mille tähenduslikuimaks osaks on nn. 5-krooni vaateplatvorm ning sellel graafilise betoonina teostatud legendaarse vaate teostus betoonis.“

„Eesti taristuehituses on betoonrajatised olulisel kohal, nii ka meie võistlusel – Väo liiklussõlm, Puiatu ökodukt Tallinna-Tartu maanteel,” sõnas Eesti Betooniühingu tegevdirektor Toomas Vainola. „Betoonist sadamarajatiste kuulsusrikas rida jätkub LNG-terminali haalamiskaiga, mille valamisel saavutati uus toruliini abil betooni valamise rekordkaugus Eestis.”

Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui kodumaise materjali eeliseid ja võimalusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni ja raketiste tarnija.

Kahekümne kolmandat korda korraldatava võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.

Võistluse žürii alustab tööd jaanuaris ja võitja kuulutatakse välja Betoonipäeval 16. märtsil 2023. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles