T, 7.02.2023

Järvamaa omavalitsuste liit ilmselt lõpetab tegevuse

Eva Klaas
, reporter
Järvamaa omavalitsuste liit ilmselt lõpetab tegevuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toomas Tammik (paremal) valiti Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimeheks juunis. Pildil õnnitleb teda Türi abivallavanem Elar Niglas. Praegu on just Tammik väljendanud kõige selgemat seisukohta selles suhtes, et omavalitsusliidu tegevus tuleks lõpetada.
Toomas Tammik (paremal) valiti Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimeheks juunis. Pildil õnnitleb teda Türi abivallavanem Elar Niglas. Praegu on just Tammik väljendanud kõige selgemat seisukohta selles suhtes, et omavalitsusliidu tegevus tuleks lõpetada. Foto: Helje Mets

Järva ja Türi vald ning Paide linn kavandavad Järvamaa omavalitsuste liidu (JOL) tegevuse lõppu. Liidu ülesandeid hakkaks täitma sihtasutus Järvamaa. Lõpetamismenetlust alustavad omavalitsused esimeses kvartalis.

Eesmärk on, et praegu kahe arenguorganisatsiooni asemel jääks tegutsema üks maakonda arendav juriidiline isik, mis koondab endasse raha, tööjõu, kompetentsi ja muu sellise.

JOLi, mille liikmed on kõik Järvamaa omavalitsused, ülesanne on olnud aidata kaasa omavalitsuste ühistegevuse kaudu maakonna tasakaalustatud ja kestlikule arengule, säilitada ja edendada kultuuritraditsioone, esindada maakonda ja kaitsta ühishuve. Samuti edendada kohaliku omavalitsuse üksuste koostööd.

Märksõnad
Tagasi üles