L, 28.01.2023

Võimekas rajatraktor tuli paidelastele suusaradu sisse ajama

Anne Põder
, ajakirjanik
Võimekas rajatraktor tuli paidelastele suusaradu sisse ajama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Osaühingu Kessu mehed Pauli Saatamoinen (vasakul) ja Mati Karp sättisid uue Paide rajatraktori töökorda, et see võiks kohe minna suusaradu sisse ajama.
Osaühingu Kessu mehed Pauli Saatamoinen (vasakul) ja Mati Karp sättisid uue Paide rajatraktori töökorda, et see võiks kohe minna suusaradu sisse ajama. Foto: Dmitri Kotjuh

Teisipäeva hommikul saabus Kesk-Soomest Kajaanist Paidesse rajamasin, mis hakkab hooldama linna suusaradu. Masin on sedavõrd võimekas, et sellega saab hooldada nii tehismaastiku kui ka linna lähiümbruse suusaradu paremini kui seni.

Paide tehismaastiku üks eestvedajaid, Allan Palmiste, ütles, et seni ajas Ain Türner Paides suusaradu sisse mootorratta järel veetava neljarattalise lintidega rajamasinaga, kuid sel pole raskust rajapõhju tugevaks vormida. «Paide spordikeskuse soetatud PistenBully 100 teeb töö ära palju paremini ja lihtsama vaevaga. See on ka kasutajale mugavam, sest rajameister istub soojas kabiinis. Masin vormib valmis nii vabastiili- kui ka klassikarajad,» selgitas ta.

Uue masina kasutuse õpivad peale rajameister Ain Türneri selgeks ka spordikeskuse töötajad Jaan Sapp ja Erki Mäsak ning Allan­ Palmiste ise. Nii on võimalik töökoormust jagada ja võib kindel olla, et traktor ei jää jõude seisma.

Märksõnad
Tagasi üles