T, 7.02.2023

Ukraina lapsed said osa eestipärasest jõulupeost

Anne Põder
, ajakirjanik
Ukraina lapsed said osa eestipärasest jõulupeost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide linna piirkondades elavad Ukraina sõjapõgenike lapsed ja nende pered said Tartu Ahhaa keskuses osa lustlikust jõulupeost, mille olid korraldanud neile Eesti Lions klubid.
Paide linna piirkondades elavad Ukraina sõjapõgenike lapsed ja nende pered said Tartu Ahhaa keskuses osa lustlikust jõulupeost, mille olid korraldanud neile Eesti Lions klubid. Foto: Raivo Raja

Jõulukuul ja jaanuaris korraldasid Eesti Lions klubid ukraina lastele eestilikus stiilis jõulupidusid, et tutvustada meie jõulukombeid ja tuua sära laste päevadesse. Klubi Paide Bastion esindajad sõidutasid ukraina lapsed pühapäeval Tartusse Ahhaa keskuses korraldatud jõuluüritusele.

Paide Bastioni president Kurre­ Ehrnsten ütles, et Tartus jõulupeol käis 18 last ja kümme pereliiget. Pidu oli mõeldud I–IV klasside õpilastele, kuid kaasa võisid minna ka vanemad õed-vennad.

Ehrnsten täpsustas, et peole sõidutasid nad Roosna-Alliku, Tarbja ja Paide koolide õpilasi. «See oli vähim, mida saime pakkuda. Kuidagi ei tahaks, et ukraina laste jõulud oleksid Eestis kurvemad või vähem pidulikud,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles