P, 26.03.2023

Kõige rohkem laenutab järvalane kriminulle ja armastusromaane

Eva Klaas
, reporter
Kõige rohkem laenutab järvalane kriminulle ja armastusromaane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järvamaa keskraamatukogu vanemraamatukoguhoidja Helle Orav näitab lugejate lemmikute hulka kuuluvat Kai Vare kriminaalromaani «Võlg», mille sündmused arenevad Järva-Jaanis.
Järvamaa keskraamatukogu vanemraamatukoguhoidja Helle Orav näitab lugejate lemmikute hulka kuuluvat Kai Vare kriminaalromaani «Võlg», mille sündmused arenevad Järva-Jaanis. Foto: Dmitri Kotjuh

Järvamaa keskraamatukogu töötajad on kokku pannud tabeli lugejate lemmikraamatutest, mis koosneb 50st enim laenutatud teosest. Kõige loetumaks raamatuks osutus Delia Owensi romaan «Kus laulavad langustid», mis oli keskraamatukogus menukaim ka aasta varem.

Ka Järvamaa suuruselt teises, Türi raamatukogus, on romaan «Kus laulavad langustid» olnud loetuimate raamatute tipus juba mitu aastat. Üle-eelmisel aastal osutus see lugejate lemmikuks ka rahvaraamatukogude laenutuste kokkuvõttes üle Eesti.

Keskraamatukogu vanemraamatukoguhoidjad märkisid, et ilmselt oli teos möödunud aastal väga menukas eelkõige seetõttu, et kinodesse jõudis bestselleri ainetel tehtud film ja paljud, kes seda vaatasid, tahtsid ka raamatut lugeda. «Pärast seda, kui film välja tuli, hakati raamatut uuesti palju küsima ja laenutama,» sõnas vanemraamatukoguhoidja Siiri Muru.

Märksõnad
Tagasi üles