T, 7.02.2023

Järvamaa vaimulik kandideerib tähtsale tiitlile

Järva Teataja
Järvamaa vaimulik kandideerib tähtsale tiitlile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ambla kirik.
Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja
Ambla kirik. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

24. - 25. jaanuarini toimub Tartus vaimulike konverents, mille keskne teema on jumalateenistuse korra ühtlustamine peatselt välja antava uue lauluraamatu tarbeks, mis on samm kiriku ühtsuse suunas. Välja kuulutatakse ka aasta vaimulik.

Peapiiskop Urmas Viilma peab oluliseks, et vaimulikud jõuaks ühtse jumalateenistuse korra osas kokkuleppele: „Konsistoorium ootab toestust piiskoplikul nõukogul juba kõikidelt praostidelt heakskiidu saanud ettepanekule lisada uude lauluraamatusse universaalne jumalateenistuse kord. Hääletuse läbimisel saab töö lauluraamatu ettevalmistusega edasi minna. Raamatusse lisatava ühtse korra järgi saab teenistustel osaleda kõigis luteri kiriku kogudustes üle Eesti – nii neis, kus jumalateenistused toimuvad pragu Kirikukäsiraamatu kui ka neis, kus need käivad Agenda alusel,“ kommenteeris Viilma ja lisas, et jumalateenistuse kord ei puudu ühestki lauluraamatust. “Kui ma lähen mistahes võõrasse kirikusse, kasvõi mõnes teises riigis, suudan ma lauluraamatu abil jälgida ka võõras keeles peetavat teenistust.“

24. jaanuari õhtul selgub 2022. aasta vaimulik, keda konverentsi liikmed saavad valida kolleegide või praostkondade poolt esitatud kandidaatide hulgast. Sel aastal on nominente kuus: Kõpu Peetri koguduse õpetaja ja Suure-Jaani koguduse hooldajaõpetaja Hedi Vilumaa, Tartu Maarja koguduse õpetaja Timo Švedko, Valga abipraost, Elva koguduse õpetaja ja Hargla ning Rõngu koguduste hooldajaõpetaja Vallo Ehasalu, EELK kantsler, Kambja koguduse õpetaja ja Pilistvere ning Ruhnu koguduste hooldajaõpetaja Andrus Mõttus, Lääne abipraost, Ridala ja Martna koguduste õpetaja Küllike Valk ja Järva abipraost, Ambla Maarja koguduse õpetaja ja Aegviidu koguduse hooldajaõpetaja Tõnu Linnasmäe.

Märksõnad
Tagasi üles