E, 27.03.2023

Ees ootab Otepää talveralli

Järva Teataja
Ees ootab Otepää talveralli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak võistles Otepää talverallil ka 2021. aastal. Toona kuulus ta Hyundai ridadesse.
Ott Tänak võistles Otepää talverallil ka 2021. aastal. Toona kuulus ta Hyundai ridadesse. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti läbi aegade parim rallisõitja Ott Tänak andis teada, et osaleb uue generatsiooni Ford Puma Rally1 autoga 4. veebruaril sõidetaval Otepää Talverallil. Tänaku kõrval võtab ka Otepää teedel koha sisse kaardilugeja Martin Järveoja.

Eestlastele on see ettevalmistuseks 9.-12. veebruarini sõidetavaks Rootsi MM-ralliks. 2019. aasta maailmameistrid osalesid Otepää talverallil ka 2021. aastal, kui valmistusid Arctic ralliks. Eestlased olid toona võidukad nii koduteedel, kui kaks nädalat hiljem Soomes sõidetud MM-rallil.

„Iga päevaga lähevad Otepää ümbruse teeolud aina talvisemaks ja ka hetkel sajab lund. Teepõhjad on ilusti külmunud ja loodame korraliku talverallit. Otepää talveralli korraldusmeeskonnal on väga hea meel, et Ott ja Martin on otsustanud Rootsi MM-ralliks valmistuda just Otepää teedel ja toovad Eesti rallisõprade ette M-Sport meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Puma Rally1 auto,“ sõnas Otepää talveralli võistluste juht Marko Koosa.

Kuna möödunud nädalavahetusele kavandatud Aluksne ralli lükati kehvade teeolude tõttu edasi 24. ja 25. veebruarile, siis sõidetakse Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaja avaetapina just Otepää talveralli. Tänavusele Otepää talverallile on kolmapäeva hommikuse seisuga registreerunud 53 võistluspaari seitsmest riigist. Registreerimine hooaja esimesele võistlusele lõpeb reedel.

Teiste seas võib talverallil startimas näha ka Järvamaa taustaga ekipaaže, näiteks võtavad kihutamise ette Karl-Markus SeiMartin Leotoots.

Otepää talveralli on Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaja avaetapiks klassidele EMV1 - EMV10, EMV Lada ja Estonian Junior Challenge. Otepää talveralli avakatsele saab esimene võistlusauto stardi 4. veebruaril kell 8.03. Kokku ootab võistlejaid ees kaheksa kiiruskatset, mille käigus läbitakse 110,38 katsekilomeetrit. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles