P, 4.06.2023

Kevad jõuab pealinna varem

Merit Männi
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kevadpealinna maskott Murumoor on veel talvekorteris, ent lähiajal hakkab temagi 20. märtsi ootuses end sättima. Koroonamaski el kevadel kandma ei pea.
Kevadpealinna maskott Murumoor on veel talvekorteris, ent lähiajal hakkab temagi 20. märtsi ootuses end sättima. Koroonamaski el kevadel kandma ei pea. Foto: Dmitri Kotjuh

20. märtsil algab kevad ja jälle saab Türi endale õiguse kanda kevadpealinna tiitlit. Seda, milliseks kujuneb kevadürituste kava ja kas traditsiooniliste ettevõtmiste kõrvale mahub ka midagi uut ja üllatavat, on kevadpealinna toimkond oma koosistumistel juba arutanud.

Kevadpealinna toimkonna juhi Triin Pärna ütlust mööda pole nad veel pikemaid ilmaprognoose uurinud, ent hoolimata sellest, kas kevade esimesel päeval tormab tuul, sajab vihma või lund, kevad jõuab Türile ikka. «Üks asi, mis meie plaane siiski rikkuda võiks, on see, kui sel päeval sajab paduvihma. Kõik muu kannatab ära. Kevad tuleb nagunii,» lausus ta.

Kuigi õige kevade alguse päev on 20. märts, algab nii-öelda eelsoojendus juba mõni päev varem. Nimelt on 17. märtsil kontsertklubis Garaaž esimene kevadpea­linna kultuuriürituste kalendris kirjas olev ettevõtmine – Järvamaa diskorite festival. «Saab juba puusad esmaspäevaks lahti tantsida,» sõnas Triin Pärna.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles