N, 30.03.2023

Nii võimsaid metssea kihvu ja sokusarvi pole Järvamaal varem nähtud

Anne Põder
, ajakirjanik
Nii võimsaid metssea kihvu ja sokusarvi pole Järvamaal varem nähtud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võimsad kuldikihvad leidsid koha Eesti jahitrofeede esikümnes.
Võimsad kuldikihvad leidsid koha Eesti jahitrofeede esikümnes. Foto: Dmitri Kotjuh

Järvamaa tänavusel jahitrofeede hindamisel lisandus Eesti paremikku mitu väärtuslikku trofeed. Neist kõige kõrgemale, seitsmendale kohale, asetusid Heigo Saia kütitud metssea kihvad, mis veel eelmise aasta detsembrini Käru kandis üht tegusat metskulti ehtisid. Järvamaal pole kunagi varem nii kõrge hindega metssea kihvu hinda­misele toodud.

Käru jahindusklubi liige Heigo­ Saia ütles, et kihvade jõudmine temani oli päris vaevaline. «Läksin eelmise aasta lõpus kahe sõbraga metsseajahile. Koerad olid ka kaasas ja eesmärk oli mõni kari kuskilt liikuma saada,» meenutas ta.

Jahiolud olid rasked, sest lund oli palju. Saia ütlust mööda sumpasid nad põlvini lumes ja ega koertelgi olnud kerge jälgi üles võtta. «Lõunast said nad lõpuks lõhna ninna ja hakkasid tööd tegema. Karja asemel ajasid nad taga hoopis üksikut kulti,» selgitas­ Saia. «Lihtne see polnud ja päev jõudis juba õhtusse. Olime käega löömas, aga mu tublid koerad olid järjekindlad ega jätnud jonni. Vahetult enne hämardumist said koerad kuldi mulle ette aetud ja jahi võis õnnestunult lõppenuks lugeda.»

Märksõnad
Tagasi üles