P, 4.06.2023

Telekaamerate ees välja öeldud unistus sai teoks

Merit Männi
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Eelmisest nädalast on Koeru kultuurimaja peaukse juures teisaldatav kaldtee, mida mööda pääsevad ratastoolis liikujad nagu Rein Objartel (vasakul) majja üritustele lihtsama vaevaga.
Eelmisest nädalast on Koeru kultuurimaja peaukse juures teisaldatav kaldtee, mida mööda pääsevad ratastoolis liikujad nagu Rein Objartel (vasakul) majja üritustele lihtsama vaevaga. Foto: Eva Linno/Koeru kultuurimaja

Abielupaari päevad mööduvad põhiliselt ratastoolis istudes. Viimati pääsesid nad koos välja enne koroonaaega, kui käisid päevakeskusega Rakvere teatris. Koerus on küll kultuurimaja, kuid Rein saab seda vaadata üksnes õuest, sest ratastooliga sisse ei pääse. Kaldtee valmimist on ta oodanud juba aastaid.

See kirjeldus pärineb veebruari keskel ETV eetris olnud saatest «Ringvaade», kus räägiti lahti Koeru hooldekeskuses elava abielupaari Reinu ja Kristeli lugu. Koeru hooldekeskus on nende kodu olnud üle veerand sajandi, sellest 15 aastat on nad olnud õnnelikult abielus.

Lugu sellest, et paar, kus mõlemad abikaasad on ratastoolis, ei pääse kultuurimajja, läks paljudele hinge ja lükkas üleöö käima sündmuste jada, mille üheks vaheetapiks kujunes eelmine nädal­. Nimelt sai kultuurimaja endale teisaldatava kaldtee, mida nüüd kasutavad nii liikumispuudega inimesed kui ka lapsevankritega emad. Enam ei pea ratastooli või rulaatoriga liikujad ootama nõutult trepi ees abilisi, kes aitaksid nad sealt üles tõsta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles