P, 4.06.2023

Laupäevase Järva Teataja tutvustus

Tiit Reinberg
Facebook Twitter
Comments
Foto: Järva Teataja

Laupäevane Järva Teataja kirjutab:

* Mida teeksite teie, kui satuksite täiesti ootamatult vastamisi Eesti Vabariigi presidendiga? Tõenäoliselt võtaks mõnel see kohtumine põlve veidi värisema, sest tegemist on ikkagi riigi esimese mehega. Ehk suudaks mõni teine end kiiresti koguda ja sirutaks riigipeale viisakalt terekäe. Võimalik, et vormistaks kiirelt ka paarilauselise tervituse. Kolmas ilmselt kohmetuks ja unustaks terekättki anda. Tegelikult pole president ju sugugi teistmoodi – on samasugune luust ja lihast inimene. Naeratab palju, on sõbralik ja muhe. Teinekord on, olenevalt olukorrast, ka tõsisem. Pole ka lugu, kui teda kohates inimestes veidi aukartust tärkab. Ikkagi nii tähtis mees! Järva-Jaani gümnaasiumi teises klassis õppiv Marten ei kergitanud kulmugi, kui ühel päeval koolimaja koridoris enda ees presidenti nägi. Põlv ei värisenud kohe üldse! Marten tegi midagi, mis hoopis ümberringi olijad kulme kergitama pani: ta astus presidendi juurde ja kallistas teda kõvasti-kõvasti. «Küll sellel poisil on ikka tugev jõud,» ütles riigipea muheldes.

* Kui eelmisel sügisel Türile rajatava kaerajoogitehase hoonele nurgakivi pandi, oli see justkui ulmefilmist. Ringi sõitsid pakirobotid ja lendasid droonid. Märtsi keskpaigas pole droone ega iseliikureid ehitustandril näha, kuid midagi ulmelist on juhtumas siiski. Türile rajatakse ju Baltikumi esimest kaerajoogitööstust, nii et igas mõttes tehakse ajalugu. «Uusi ja revolutsioonilisi asju juhtub meie toidutööstuses üliharva. Oleme millegi täiesti uue lävel,» ütles ka Eesti esimese kaerajoogitööstuse juht, YOOK Production ASi juhatuse esimees Katre Kõvask. «Teisisõnu, mitte ainult Eesti toidutööstuse mõttes teeme me Türil midagi enneolematut ja inimestel on põhjust uhke olla. Leidus neli julget investorit, kes otsustasid, et tahavad teha midagi uut ja minna oma missiooniga siin Türil lõpuni.»

* Kaks nädalat tagasi, kui Türi vallavolikogu umbusaldas Türi vallavanemat Kati Nõlvakut ja sellega seoses lagunes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja valimilisliidu Tulevikuvald Türi koalitsioon, kritiseerisid opositsiooni kukkunud valimisliidu Tulevikuvald Türi inimesed vallavalitsuse liiget Mart Järvikut, kes nende hinnangul oli võimupöörde võtmetegelane. Valimisliidu Tulevikuvald Türi liikmete hinnangul ei saanud Järvik oma tööga hakkama, kuid et tal on uue koalitsiooni moodustamises suuri teeneid, siis ennustati, et ta jätkab vallavalitsuses mõnel juhtival kohal. Kaks nädalat tagasi vallavanemaks valitud Sulo Särkinen andis teada, et uue koalitsiooni kolmapäeva õhtul olnud koosolekul lepiti kokku kõik olulised ametikohad.

* Videograafi ja droonipiloodina tuntud endine ajakirjanik Kaspar Pokk avas teisipäeval Türi kultuurikeskuses oma esimese fotonäituse pealkirjaga «Kevadpealinna 24 vaadet». Kõik näitusele üles seatud fotod on müügis ja kogu tulu läheb MTÜle Paikass, mis abistab ka Türi vallas koduta jäänud kasse. Pokk sõnas, et on drooni kodulinna taevas ja mujalgi lennutanud juba üheksa aastat ja avastas hiljuti, et nüüd on Türist juba nii palju pilte, et sellest saaks näituse kokku. «Pärast pikki tunde siinseid vaateid linnulennult nautides võin öelda, et orienteerun lennates juba paremini kui mööda kodulinna tänavaid liikudes,» lausus ta.

* Eelmise aasta veebruaris peatas Türi vallavolikogu kodutoetuse maksmise kuni aasta lõpuni omavalitsuse kulude olulise suurenemise tõttu. Tänavu 26. jaanuaril olnud istungil otsustas volikogu pikendada toetuse mittemaksmist veel selle aasta lõpuni. Üks taotlenu tänavu siiski saab toetust, sest ta esitas taotluse lühikeses ajavahemikus, kui kodu soetamise toetuse määruse erisätte tähtaeg, mis nägi ette toetuse maksmise peatamist, oli möödunud, kuid volikogu polnud veel uut otsust vastu võtnud.

* On kaks ema, kevadine nädalavahetuse õhtu ja emadel isutab. Näiteks suši järele. Mõeldud – tehtud, sušit saab Paides ju koju tellida küll. Aga mekkides läheb emadel mõte rändama – miks ei võiks Paideski olla nagu Tallinnas, et tellid koju ka mingeid mõnusaid magusaid suupisteid. Midagi teistmoodi. Nad on pealinnas käies seda miskit teistmoodi saanud, ja ausalt – minipannkoogid viivad keele alla. Paides neid ju ei pakuta. Järelikult tuleb asi endal käsile võtta. Umbes sellise stsenaariumi järgi hakkas eeloleval suvel aastaseks saava ettevõtte SinuMinis tegevus Kätlin Viigandi ja Maarja­ ­Toomväli meenutuste järgi pisitasa lahti rulluma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles