L, 3.06.2023

Omavalitsusi paneb muretsema toimetulek

Facebook Twitter
Comments
Tühi rahakott. Pilt on illustratiivne.
Tühi rahakott. Pilt on illustratiivne. Foto: Thomas Trutschel/photothek.net, via www.imago-images.de

Riigihalduse minister kohtus esmaspäeval taaskord kohalike omavalitsuste juhtidega, et vahetada päevakohast infot ning teha kokkuvõtteid lõppevast koostööperioodist - peamise teemana jäid kõlama omavalitsuste toimetulekuküsimused, mida iseloomustavad piirkonniti suur lahknevus ja erinev finantsvõimekus.

„Regionaalne ebavõrdsus riigis on suur, sellele osundas ka hiljuti Eestit külastanud Euroopa Komisjoni volinik Elisa Ferreira,“ rääkis riigihalduse minister Riina Solman.

„Maapiirkondades rahvastik väheneb, ligi pooled inimestest on juba koondunud elama Tallinnasse ja Harjumaale, kus on tasuvamad töökohad, rohkem teenuseid, paremad liikumisvõimalused teede-ühenduste näol. Eesti pered liiguvad maalt jätkuvalt Suur-Tallinnasse ning ka Tartusse ja Tartu ümbrussesse,“ nentis ta. „Samal ajal on maaomavalitsused hädas maksumaksjate arvu kaoga ning on selge, et omavalitsuste tulubaas peaks väheneva rahvaarvu ja samaväärsete teenuste hulga puhul pigem suurenema. Hajaasustuses elamiseks on tarvis vähemalt 30 km raadiuses sarnaseid teenuseid nagu linnakeskkonnaski ehk elementaarseid võimalusi elamiseks,“ tõi minister välja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles