P, 4.06.2023

kood/Jõhvi ja Järvamaa sõlmisid kokkuleppe IT-kooli loomiseks Paidesse

Maarit Nõmm
, Järva Teataja reporter
Facebook Twitter
Comments
Kesk-Eesti innovatsioonikeskuse loomise avaüritus
Kesk-Eesti innovatsioonikeskuse loomise avaüritus Foto: Dmitri Kotjuh

Täna avati üle mitme aasta Paide endise restorani uksed. Küll mitte toidu nautimiseks, vaid selleks, et anda ametlik stardipauk Kesk-Eesti innovatsioonikeskuse loomisele endises kaubakeskuse hoones Paide keskväljakul. Ühtlasi andsid mittetulundusühing Tehnoloogiakeskus ja sihtasutus Järvamaa ühiselt teada, et sõlmisid hea tahte kokkuleppe kood/Järva IT-kooli rajamiseks Paidesse. Kool peaks Paides uksed avama 2025. aastal.

Hea tahte kokkuleppes pole kuupäevi ega rahasummasid, vaid põhiline sõnum on, et kood/Jõhvi ja sihtasutus Järvamaa tegutsevad ühiselt kood/Jõhvi õppekoha ja filiaali kood/Järva rajamise nimel Paide linna.

Kood/Jõhvi koolijuht Elle-Mari Pappel-Näks ütles, et kood/Järva on esimene kolmest filiaalist, mis on oma loomisprotsessiga jõudnud kogukonnale tutvustamise faasi. «Kood/Jõhvil on algusest peale olnud eesmärk laieneda ka mujale Eestisse ning täna saame välja öelda, et kolm uut õppekohta on meil kavandatud Paidesse, Võrru ja Pärnusse,» rääkis Pappel-Näks. Ta lisas, et asukohtade valikul oli määrav ka see, kui palju kohalik kogukond on valmis kooli rajamisse panustama. «Me otsisime toredaid koostööpartnereid, kes ka ise oleksid nõus kooli rajamise nimel aktiivselt tegutsema. Järvamaa ja Paide on üks neist. Tundsime, et meie väärtused ja arusaamad klapivad ning suhtlemine on olnud avatud. Meil on kokkuleppe üle väga hea meel,» tunnustas koolijuht.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles