P, 4.06.2023

Aprill toob kaasa sinilillekampaania

Merit Männi
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Sinilille rinnamärk.
Sinilille rinnamärk. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

1. aprillil algab kümnendat korda sinilillekampaania "Anname au!", millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki.

Sel kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga muuta Pärnu rand ligipääsetavaks erivajadustega inimestele, soetada Hiiumaa haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös paralümpiakomiteega luua Kiviõli seikluskeskusesse para-suusatamise võimaluse.

"Aprill on veteranikuu ja sel puhul sinilille kandmisest on nüüdseks saanud 10aastane traditsioon, millega väärtustame veteranide panust Eesti kaitsmisel. Üle 25 aasta on Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased teeninud maailma kõige keerulisemates paikades, et tagada rahu ja hoida liitlassuhteid, mille väärtust oskame täna hinnata rohkem kui kunagi varem. Veteranikuu annab kõigile võimaluse näidata, et hoolime neist, kes on andnud hindamatu panuse selleks, et me kõik saaksime ennast turvalisemana tunda," ütles kaitseminister Hanno Pevkur, kutsudes kõiki eestimaalasi kandma sinilillemärki.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles