17. aprillil lõppes PRIAs loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal sai esitada taotlust piimalehma kasvatamise otsetoetuse (PTK), ammlehma kasvatamise otsetoetuse (ATK) ning ute ja kitse kasvatamise otsetoetuse (UTK) saamiseks. Kokku esitas taotluse 2076 klienti, kusjuures Järvamaalt esitati ammlehma kasvatamiseks taotlusi 46, piimalehma kasvatamiseks 52 ja kitse kasvatamiseks 23.
PRIAle esitas loomakasvatuse otsetoetuste taotluse 2076 klienti
PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trelli sõnul saab öelda, et uue programmperioodi avapauk on antud. Ta lisab: „Esimesed uue perioodi toetuste taotlused on vastu võetud. Hea meel on tõdeda, et lisaks piimalehma ning ute ja kitse kasvatamise toetamisele oli üle mitme aasta taas võimalik taotleda ka ammlehma kasvatamise otsetoetust. Suur huvi loomapidajate konkurentsivõime tõstmiseks mõeldud toetuste taotlemise vastu näitab ilmekalt nende vajalikkust.“
Esialgsetel andmetel esitati 677 piimalehma, 1100 ammlehma ning 569 ute ja kitse kasvatamise otsetoetuse taotlust. Tabelis on toodud kõigi loomakasvatuse otsetoetuste taotluste arv maakondade kaupa.
Rohkem infot loomakasvatuse otsetoetuste taotluste esitamise statistika osas leiab PRIA kodulehe toetuste statistika lehekülje graafikul „Loomatoetuste taotlemine 2023. aastal“.
Loomakasvatuse otsetoetuse ühikumäärad kinnitab PRIA 1. detsembriks 2023. Määramise või taotluste rahuldamata jätmise otsustab PRIA peadirektor hiljemalt 10. detsembriks 2023. Toetused makstakse välja perioodil 10. detsembrist 2023 kuni 30. juunini 2024.