Kaitseliitlased osalesid rahvusvahelisel õppusel Swift Response 23

Järva Teataja
Copy
Rahvusvahelisel õppusel Swift Response osalesid ka kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased.
Rahvusvahelisel õppusel Swift Response osalesid ka kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased. Foto: Erakogu

Kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased osalesid 20. maini kestval Ameerika Ühendriikide poolt juhitud õppusel Swift Response 23.

Eestis peetud õppuse aktiivse faasi käigus treenisid liitlaste üksused koos Eesti kaitseväega oma võimet siirdada riiki kiiresti õhudessantvägesid, et tõsta valmisolekut, luua õhudessantkoostöövõime liitlaste ja partneritega ning tagada vastu võtva riigi toetus.

Kirde maakaitseringkond osales analoogsel õppusel Swift Response ka 2021. aastal. Tänavusel õppusel Swift Response 23, mis toimus ringkonna jaoks ajavahemikul 10.-14. mai, said väärtusliku koostöökogemuse Alutaguse, Järva ja Viru malevate üksused.

“Maakaitseringkonna osalemine sellistel õppustel on väga oluline, kuna see annab üksustele ja staabile hea võimaluse harjutada koostööd liitlastega ning paneb proovile meie erinevad oskused ja teadmised. Samuti saime siit edaspidiseks häid ja vajalikke õpikohti, mida saame integreerida uutesse väljaõppetegevustesse ja õppustesse”, ütles Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Peamiselt Järva- ja Lääne-Virumaal toimunud õppuse Swift Response 23 raames lahendati koostöös liitlasüksustega erinevaid kaitse- ja rünnakuülesandeid. „Allüksuse koostöö ja kokkukuuluvuse mõttes on sellised õppused meie jaoks olulise väärtusega, kuna koostöö liitlastega ja pidevalt muutuv taktikaline olukord, annab hea võimaluse uuteks kogemuspõhisteks praktikateks, mida hiljem aastaid rakendatakse ja omavahel meenutatakse,“ ütles Viru maleva maakaitsekompanii ülem veebel Erik Abroi.

Õppus Swift Response on iga-aastane USA Euroopa ja Aafrika maavägede rahvusvaheline õppus, mis toimub sel aastal Baltikumis, Balkanil ja Püreneede piirkonnas. Eestis toimuvatesse tegevustesse on kaasatud erinevad kaitseväe üksused, Kaitseliidu Kirde-, Põhja- ja Lääne maakaitseringkond, ning liitlasüksused Poolast, Suurbritanniast, Tšehhist, Ameerika Ühendriikidest ja Lätist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles