Käijad võistlesid Tšehhis

Virgo Adusoo
Virgo Adusoo Foto: Marko Mumm/EKJL

Pühapäeval toimusid Tšehhis võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused käimises. Eestit esindas kolm sportlast, saab teada Eesti kergejõustiku liidu koduleheküljelt.

Meeste 35 km distantsi läbis Järvamaalt pärit Virgo Adusoo ajaga 3:06.19 ning sai 31. koha. Kuna varem pole ükski Eesti sportlane ametlikel võistlustel seda distantsi läbinud, siis on Adusoo tulemus ka Eesti rekord. Võitjaks tuli hispaanlane Alvaro Martin ajaga 2:25.35. Talle järgnesid sakslane Christopher Linke ajaga 2:27.05 ja hispaanlane Miguel Angel Lopez ajaga 2:27.33.

Noormeeste U20 vanuseklassi 10 km käimises sai Artur Djatšuk 27. koha tulemusega 50:40. Esikoha sai itaallane Diego Giampaolo, kellel kulus raja läbimiseks aega 42:16. Teiseks tuli türklane Hayrettin Yildiz ajaga 42:24 ning kolmanda koha sai hispaanlane Pablo Rodriguez Rojas ajaga 42:37.

Neidude U20 vanuseklassis sai Maria Ivanova 10 km distantsil 31. koha ajaga 55:17. Võitjaks krooniti itaallanna Giulia Gabriele ajaga 46:52. Talle järgnesid hispaanlanna Aldara Meilan ajaga 47:45 ning prantslanna Ana Delahaie ajaga 48:04.

Naiste 35 km distantsil sündis uus maailmarekord, kui hispaanlanna Maria Perez läbis distantsi ajaga 2:37.15. Varasemat rekordit parandas ta 29 sekundiga.