R, 22.09.2023

Paides alustab suvevolle

Järva Teataja
Facebook
Comments
Paide Suvevolle Pigipada 8. etapp
Paide Suvevolle Pigipada 8. etapp Foto: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Suvevolle ehk juba traditsiooniliseks saanud võrkpalliteisipäevakud saavad hoo sisse üle Eesti 18 erinevas paigas täna õhtul kell 18.

Eelmisest aastast tuttavad 18 võistluspaika on Tallinn (Pirita), Paide, Tartu, Võru, Jõhvi, Kohila, Hiiumaa, Põltsamaa, Kääriku, Kloogaranna, Taebla, Põlva, Pärnu, Rakvere, Tõrva, Kuressaare ja Viljandi, Rapla. Möödunud aastal oli suvevolletajaid üle 1200.

Suvevolle etapid toimuvad 6. juunist kuni 25. juulini igal teisipäeval algusega 18 ja seda olenemata ilmast.

Eelregistreerida saab aadressil volley.ee võistluspäeval kuni kella 12ni, mängupaigas saab ennast kirja panna hiljemalt kell 17.45.

Võistkonnad moodustatakse igal turniiril koha peal vastavalt reitingutabelile ja lähtuvalt osalejate arvust on need kolme- või neljaliikmelised.

Mängima on lubatud mängijad alates 14. eluaastast. Mängitakse saalivõrkpalli reeglite järgi. Esikolmikuid autasustatakse vastavalt etapi nimisponsorile.

Juba kümnendat hooaega toimub Väätsa liivaväljakutel aga Pehmesisustuse rahvavolle võistlussari, kus juunist augusti lõpuni mängitakse kokku 18 etappi. Teist nii pikka võrkpallisarja Järvamaal kohe kindlasti pole.

Võistlussarja korraldaja IM-Spordi juht Ilmar Mõttus andis teada, et sarja avaetapile, mis toimus eelmisel nädalal tugeva tuuleja ja väheste soojakraadidega, kogunes 37 mängijat.

Mõttuse tähelepanekut mööda on sari tuntud oma tasavägiste mängude poolest ja see tõekspidamine sai kinnitust kohe ka avaetapil, kus pinget jagus viimaste mängudeni.

Turniiri parimateks olid seekord Margit Reinmets, Kristofer Virkoja ja Aksel Õunapuu. Teiseks tulid Elsa-Maris Ivanov, Martin Pekka ja Kalev Helenurm. Kolmandaks purjetasid üle karide Roosi Gansen, Sander Perillus ja Sander Ollino.

Mõttus lisas, et selle aasta turniiri märksõnadeks võiks olla, et iga mäng loeb. Turniirisüsteem uuenes nii, et üldpunktide arvestusse läheb iga mäng. Iga mängu võit toob isiklikku punktikontosse kaks punkti ja kaotus null punkti. Näiteks, kui võistkond saab turniiri jooksul kolm võitu, siis kõik selle võistkonna mängijad saavad om kontole kuus punkti. "Igal etapil osalemine toob mängijale veel lisaks ühe boonuspunkti. Seega kokku on võimalik hooajaga teenida 18 boonuspunkti," märkis ta.

Hooaja kokkuvõttes selgitatakse välja kuus paremat mees- ja naismängijat.

Igal etapil on kavas ka jackpoti mäng, mis on kohe etapi alguses ja kestab viis minutit ning selle võitjat ootab 30-eurone kinkekaart. Kui võitjat ei selgu, siis järgmisel turniiril on mängus juba 60-eurone kinkekaart.

Kirjapanek lõpeb enne igat etappi kell 17 ja turniir ise algab kell 18.

Küsimuste korral võib saata Ilmar Mõttusele sõnumi messengerisse, helistada numbril 5079149 või kirjutada e-kiri aadressile ilmarmottus78@gmail.com.

Järva vallas on juba alustanud Väinjärve karikasari, juunikuus alustab ka Aravete rannavolle, võistluste avaetapp toimub 11. juunil. Alustab ka piirkondlik Ambla suvevolle esimese etapiga 14. juunil. Imavere piirkonnas saab 12. juunil stardi Imavere paaristurniir. (JT)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles