Olavi Allase tuli kummalisel alal Eesti meistriks

Olavi Allase.
Olavi Allase. Foto: Jüri Looring

Neljandat korda peetud disci-jooksu Eesti meistrivõistlused võitis meestest Olavi Allase ja naistest Tuuli Tomingas, kirjutab Postimees.

Tartus peetud võistlustel läbisid sportlased viis ühekilomeetrist ringi, mille järel tuli sooritada ka viis kettagolfi viset. Mööda läinud vise tähendas 75-meetrist trahviringi.

Meeste konkurentsis tegi võimsa soorituse keskmaajooksja, Türilt pärit Allase, kes võitis meistritiitli hoolimata kümnest trahviringist. Hõbemedali võitis möödunud aasta tšempion, murdmaasuusataja Martin Himma (9; +34) ning pronksi kergejõustiklane ja orienteeruja Karel-Sander Kljuzin (6; +36).

Naiste arvestuses oli konkurentidest üle debüüdi teinud laskesuusataja Tomingas, kes eksis üheksal viskel. Teise koha teenis Kristi Helekivi (19; +5.31) ning kolmanda Ingrid Kiisk (13; +7.54). (JT)