E, 25.09.2023

Pealinna bussid liiguvad Aravetel toodetud biogaasi toel

Anne Põder
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Kolmapäeval tähistati pidulikult Aravete biometaanijaama aastaseks saamist, kus selgus, et omanikfirma Bioforce Group esimene biometaanijaam on edukalt tööle hakanud.
Kolmapäeval tähistati pidulikult Aravete biometaanijaama aastaseks saamist, kus selgus, et omanikfirma Bioforce Group esimene biometaanijaam on edukalt tööle hakanud. Foto: Rasmus Kooskora

Kolmapäeval esimest tegevusaastat tähistanud Aravete biometaanijaam tootis esimese aastaga kolme kuu jagu rohegaasi Tallinna busside teenindamiseks.

Bioforce Aravete OÜ käivitas aasta tagasi Aravete biogaasijaama juurde puhastusüksuse, kus biogaasist võetakse välja metaan, mida saab kasutada nagu maagaasi. Bioforce Grupp peab tulevikus võimalikuks samasuguste jaamade rajamise abil katta ära olulise osa Eesti gaasi tarbimisest. Aravetel toodetud biometaan veetakse surugaasikonteinerites Tallinna linnatranspordi ASi bussidele.

Bioforce Aravete OÜ juhatuse liikme Siim Tenno ütlust mööda on väga oluline kasvatada Eestis toodetud keskkonnasõbraliku gaasi mahtu. «Lisaks süsiniku jalajälje vähendamisele on meil tungiv vajadus vähendada oma sõltuvust fossiilsetest energia­allikatest. Biometaan kui kohalik ja keskkonnasõbralik kütus on oluline nii kasvuhoonegaa­side vähendamise kui ka energiajulgeoleku parandamise seisu­kohalt,» selgitas Tenno.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles