Paide linna jaaniõhtul saab sauna

Maarit Nõmm
, Järva Teataja reporter
Copy
Paide rannaspordikeskus tahab mulluse kaasava eelarve võidukavandiga edasi minna ning paidelaste rannaelu veelgi elavdada.
Paide rannaspordikeskus tahab mulluse kaasava eelarve võidukavandiga edasi minna ning paidelaste rannaelu veelgi elavdada. Foto: Rannaspordikeskus/Facebook

Paide jaaniõhtu toimub tänavu üle kümne aasta taas tehisjärve ääres. Kuulata saab kolme kontserti, jalutada Paide taliteel ning proovida erinevaid spordialasid. Sauna-aasta puhul saavad linlased järve ääres nautida ka saunamõnusid. Süüdatakse ka jaanilõke, mis korraldajate sõnul saab olema eriline. Pidu toimub homme õhtul.

Tänavune jaaniõhtu toimub tehisjärve rannaspordikeskuses, mis on linna kaasava eelarve toel ja vabatahtlike eestvedamisel kujunenud mõnusaks suviseks ajaveetmise kohaks. Nii saab jaaniõhtu kontserdiga sümboolse alguse Paide rannahooaeg.

Paide linna jaaniõhtu peaesineja on noorteansambel Uurikad Uuri külast Harjumaalt, kes esitab lõbusaid rahvalikke laule ja kellega koos on laval ka Paide Muusika- ja Teatrimaja Pillijad.

Õhtu avakontserdi annavad Paide muusikakooli noored solistid ning õhtu lõpetab tuntud laule omas kuues viljelev duo Liana Zeigo ja Ragnar Häide. Üles astuvad ka Sinilille ja Kägärä rahvatantsijad ning Paide ukrainlaste tantsurühmad.

Lisaks rannailma nautimisele, kontsertidele ja liikumisaasta puhul toimuvatele sportlikele tegevustele on kõigil võimalik jalutada mööda Paide taliteed Valgma külla, teejuhiks on Hindreku talu perenaine Tuuli Klementa. Valgmalt Paidesse tagasi saab tellitud bussiga.

Paide jaaniõhtut juhib Paide Linnameeskonna kogukonnajuht Arto Saar.

Jaaniõhtul süüdatakse ka jaanituli, mis tavapärasest suurest lõkkest erineb seoses tuleohtliku ajaga oluliselt. Paide muusika- ja teatrimaja direktori Martha-Beryl Graubergi sõnul plaanitakse lõke süüdata harjutamatus, kuid väga turvalises kohas. "Hetkel jätame selle üllatuseks, kuna homme päeval selgub, kas ideed on ka tehniliselt võimalik ellu viia," rääkis ta.

Sauna-aastale kohaselt saavad jaaniõhtulised sündmuse vältel ka saunas käia. Grauberg ütles, et ratastega saun saabub Paidesse Roosna-Allikult.

Toitlustust pakuvad Uskumatu kohvik, Teatrikohvik ja rannakohvik. Igaüks võib kaasa võtta ka oma piknikukorvi.

Paide jaaniõhtu kava kestab kella 16-21. Pärast seda saab edasi liikuda teistele jaaniõhtutele Türil, Roosna-Allikul ja mujal.

Paide jaaniõhtu sünnib Paide rannaspordikeskuse, linna spordiklubide, Paide spordikeskuse ning Paide muusika- ja teatrimaja koostöös.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles