Kergejõustiklane näitas head jooksuvormi

Kuido Saarpuu
Türilt pärit spordimees Olavi Allase panustas tänavu suvel 1500 m jooksudistantsidele ning risk õigustas ennast. Foto: Marko Mumm/EKJL

Lõppenud nädalavahetusel võtsid Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel mõõtu kohalikud parimad kergejõustiklased. Väljas olid ka järvalased.

Meeste 1500 meetri jooksu võitis tulises finišiheitluses Türilt pärit Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ajaga 3.52,58. Talle jäi napilt alla Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 3.52,69. Kolmanda koha sai Kalev Hõlpus (Rapla JK) ajaga 3.57,34.

Olavi Allase täpsustas, et ta võitis sel distantsil enda kolmanda järjestikuse meistritiitli. «Nädal tagasi Soomes joostud uus isiklik rekord (3.44,87) tõstis mind peamiseks kullafavoriidiks ja eks selle koormaga tuli kuidagi hakkama saada,» nentis ta. «Jooks oli raske, sest Deniss Šalkauskas vedas päris tugeva tempoga, eriti arvestades tuulist ilma. Saime teiste ees kohe päris korraliku vahe sisse. Lõpuspurdis suutsin teda napilt edestada.»