T, 3.10.2023

Kuus minutit rallisõitja kaardilugejana

Loore Luste
, Järva Teataja suvereporter
Facebook
Comments
Tutvustusüritusel istus Romet Jürgensoni sinisekirju võistlusauto kõrvalistmel Järva Teataja reporter, kuid rallil on tema kaardilugeja Siim Oja.
Tutvustusüritusel istus Romet Jürgensoni sinisekirju võistlusauto kõrvalistmel Järva Teataja reporter, kuid rallil on tema kaardilugeja Siim Oja. Foto: Dmitri Kotjuh

Ilmaennustus lubas kuuma suvepäeva, kuid 15. augusti hommikul on Türi ümbrus mattunud paksu udupilve sisse. Taikse lähedal paistab uduloori tagant sagimist ja lähemale jõudes hakkab silma Paide Rally kirjadega buss. Algamas on üritus, kus ralli toetajad hakkavad võistlusautodes kaardilugeja istmel tõelist kiirust kogema.

Platsi parklasse vuravad üha uued masinad, kuid ralliautod on oma kohad juba leidnud ja käivad viimased ettevalmistused. Iga auto juures tegutseb mitu inimest: kontrollitakse rehve, vesteldakse kütusest ja eemal räägitakse mingist kurvist. Minu teadmised rallist on väikesed, kuid ma ei pea pikalt selle üle pead murdma, sest masinate vahelt läheneb Paide ralli korraldaja Alari Lunts.

Toetajatele pühendatud üritust eelmisel aastal ei tehtud. «Nüüd kutsusime kokku nemad ja meedia, et tutvustada rallisporti ja näidata toetajatele, mis järjel me korraldusega oleme,» selgitab Lunts. «Ühtlasi pakume osalejatele head emotsiooni võistlusauto kõrvalistmel.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles