Peaminister Kaja Kallase sõnul toovad mõlemad tippsündmused Eestisse kokku riigi- ja valitsusjuhid, kodanikuühendused ja poliitikakujundajad, ettevõtjaid ning tehnoloogiakogukonna esindajad enam kui 80 riigist. „Sellel aastal keskendub Tallinna digitippkohtumine laiemalt küsimusele, kuidas saab tehnoloogia demokraatiaid toetada. Muuhulgas keskendume sel korral Ukraina kogemusest õppimisele ja sellele, kuidas on võimalik rasketes oludes kodanikele tõhusalt digiteenuseid pakkuda,“ ütles Kallas.
Avatud valitsemise partnerlus on rahvusvaheline algatus hea riigivalitsemise edendamiseks maailmas. Kriisides, millega oleme viimastel aastatel üha sagedamini silmitsi seisnud, on eriliselt esile tulnud vajadus demokraatliku riigi aluspõhimõtete kindlustamise ja tugeva avatud kodanikuühiskonna järele. „Ootamatustest ja raskusest ülesaamiseks vajame tugevat kodanikuühiskonda. Dialoogi ja koostööd on hilja luua, kui kriis on käes. Vastupidi, see peab olema osa kriisiplaanist. Eesti läbipaistev e-valitsemine ja tihe koostöö vabakonnaga paistab maailmas silma. Meil on palju väärtuslikke kogemusi, mida edasi anda,“ ütles Kallas.
Teisipäeval 5. septembril osaleb peaminister Kaja Kallas digitippkohtumise avatseremoonial, kus esineb kell 9:05 avakõnega. Otseülekanne tippkohtumise avamisest ja kogu järgnevast päevast on nähtav veebilehel https://www.digitalsummit.ee/.
Digitippkohtumise veerel toimub peaminister Kallasel ka rida kahepoolseid kohtumisi. Ta kohtub Kultuurikatlas Cabo Verde peaministri José Ulisses de Pina Correia e Silva, Euroopa Komisjoni sisuturu voliniku Thierry Bretoni, Filipiinide IT-ministri Ivan John Uy’ga, Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu peasekretäri Doreen Bogdan-Martini ning tehnoloogiaettevõtte Palantir ühe asutaja Alex Karpiga. Pärastlõunal kohtub peaminister Kaja Kallas Stenbocki majas Põhja-Makedoonia peaministri Dimitar Kovačevskiga. Õhtul võõrustab peaminister digitippkohtumise ja AVP tippkohtumise külalistele korraldatud ametlikku õhtusööki.