Paide rallisõitja valmistub tähtsaks stardiks

Järva Teataja
Copy
Järvalased Saaremaa rallil. Romet Jürgenson-Siim Oja.
Järvalased Saaremaa rallil. Romet Jürgenson-Siim Oja. Foto: Maanus Maasing / Saarte Hääl

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste hooaja viimasele etapile, 6.-7. oktoobrini toimuvale Saaremaa rallile on juba registreerunud rekordilähedane arv osalejaid

56. Saaremaa rallile algas võistlejate registreerimine möödunud esmaspäeval ja tänaseks on end kirja pannud juba 166 võistluspaari 16 riigist. Teiste seas tuleb võidukohutamisele ka hulk järvalasi, näiteks FIA Rally Stari programmi raames Romet Jürgenson-Siim Oja, aga hooaja viimasel rallil on väljas ka Karl-Markus Sei-Martin Leotoots, Argo Kuutok-Ott Mesikäpp, Roland Murakas-Kalle Adler, Margus Murakas-Rainis Nagel, Janar Lehtniit-Paavo Pajuväli ja Rainer Paavel-Tiina Ehrbach.

Saaremaa ralli varasem rekord pärineb aastast 2017, kui võistlusele registreerus 174 ekipaaži.

Saaremaa ralli kuulub FIA Rally Stari programmi

Tänavuse Saaremaa ralli stardis on koduste meistrivõistluste osalejate kõrval startimas ka noored FIA Rally Star programmi tulevikulootused. Nemad saanud oma võimaluse rallimaailmaga lähemalt tutvuda läbi WRC arvutimängu ja seejärel läbinud tiheda konkurentsisõela, kus tuli teha teste alates vaimsetest kuni sõiduni. Finaali pääsenud kuue piloodi seast leiame ka 23-aastase paidelase Romet Jürgensoni. Kahest sõidetud rallist on eestlane võitnud ühe ja nüüd ootab teda ees koduteedel sõidetav võistlus.

„Sõita üks FIA Rally Stari etappidest kodus, Eesti publiku ja enda pöidlahoidjate ees, on kindlasti eriline tunne,” kommenteeris võistluse eel Romet Jürgenson. „Eelmise aasta rallist on mul ainult head mälestused ning loodan ka sel aastal oma klassis esikoha eest võidelda. Tõotab tulla põnev võistlus!“

Ees on ootamas nii Saaremaa ralli klassikat, kui ka midagi uut

Saaremaa rallile antakse start 6. oktoobril kell 17.30 Kuressaare keskväljakult. Kahel päeval on võistlejaid ees ootamas 12 kiiruskatset kogupikkusega 124,76 kilomeetrit. Reedel sõidetakse kolm kiiruskatset, mille hulgas ka alati oodatud Kuressaare linnakatse.

Laupäeval läbitakse teiste seas legendaarsed Kaugatoma ja Undva, kuid ka päris uus katse.

„Kaugatomal oleme muutnud stardi asukohta ja seega sõidetakse katse natukene uuel kujul,” selgitas Saaremaa ralli võistluste juht Rasmus Uustulnd. „Uue väljakutsena oleme võistlejatele sel aastal pakkumas katset Saaremaa põhjarannikul. Katse ei ole täiesti uus, sest aastaid tagasi on seda osaliselt läbitud, kuid mitte selles formaadis. Osavõtjate registreerumine ja huvi Saaremaa ralli vastu on olnud heas mõttes üllatavalt suur. Registreerimine on veel avatud kaks nädalat, kuid ralli ajakanal on piiratud ja registreerumisega tuleks kiirustada.“

56. Saaremaa ralli kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised (va. reede õhtune Kuressaare linnakatse). Rallipasse, mille hind on 25 eurot saab soetada alates 13. septembrist Piletitasku veebilehelt või rallinädalal Saare Selverist ja S-Link’i ametlikest müügipunktidest. Eelmüügist soetatud rallipassid tuleb vahetada müügipunktis või katsete piletikontrolli punktides käepaela vastu. Katsetele viivatel teedel on võimalik soetada ka ühekordsed kiiruskatete pääsmed, mille hinnaks on 10 eurot.

56. Saaremaa Rally on tänavuste autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste viimaseks etapiks. Saaremaal lõpeb ka tänavune kuni 26-aastastele pilootidele mõeldud Estonian Junior Challenge´i hooaeg.

Nagu eelpool mainitud, siis võistlejate registreerimine Saaremaa rallile on täies hoos ja see lõpeb 25. septembril kell 21. Samal päeval saab läbi ka Saaremaa rallile soovivate meediaesindajate akrediteerimisavalduste vastuvõtt.

Tagasi üles