Tutvumisreisi traditsioon jõudis juubelituurini

Järva Teataja
Copy
Kallaste hobitalu. Pilt on käesoleva loo juures illustratiivse tähendusega.
Kallaste hobitalu. Pilt on käesoleva loo juures illustratiivse tähendusega. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sihtasutus Järvamaa meeskonnal on traditsioon kaks korda aastas minna tutvumisreisile Järvamaa turismiuusikute juurde. Selline traditsioon on arenduskeskusel pikk ning kolmekümnendat korda tuuritati maakonnas ning lähiümbruses, kirjutab SA Järvamaa koduleheküljel Visit Järva sihtkohajuht Piret Sihver.

Kõigepealt alustati Paide talitee läbimisega. Neli ja pool kilomeetrit seentest tulvil rabamaastikku viis Kriileväljalt Valgma külla. Laudteed mööda minnes jõuad eksimatult üle Esna jõe Hindreku tallu. Taluhoovilt lehvitas loodava Rabamu projektijuht Monika, kes hiljem õunaaias hommikusöögi mugimise kõrvale tutvustas rabale pühendatud elamuskeskust. Kui kõik laabub siis keskus saab valmis ehk aasta lõpuks.

Edasi suunduti naabrite juurde Põltsamaale, sest seal on kõik põnev. Pärast põhjalikku uuenduskuuri juuni alguses avatud Põltsamaa loss lummas nii tornist avaneva vaate kui ka sisuka ekspositsiooniga. Kehakinnitust pakkus lossiõuel resideeruv restoran Operpahlen. Tunnist ajast, mis meeskond Põltsamaal veetis jäi igal juhul väheks ning lahkudes lubati põhjalikumaks retkeks tagasi tulla.

Põltsamaalt tõtati edasi Kallaste hobitallu, sest pikki paisid ootasid sealsed asukad – ponid, kitsed, lambad, kanad, küülikud ja paljud teised. Kallaste hobitalu on avatud talv läbi ning ootab külalisi reedest pühapäevani. Lisaks on pakkuda taluvaatega tähtpäevade tähistamise koht, kus kööginurgas saab kõik sünnipäevalauale vajamineva valmis sättida. Eriti populaarne on see koht laste sünnipäevade tähistamiseks.

Viimasena väisati kahe maakonna piiril, Lääne-Virumaa ja Järvamaal laiutav, Puhta Vee teemapark. Teemapargis avaldasid muljet meelte aed, püstkojad, läbilõige mesitarust ja muud puhta loodusege seotud väljapanekud. Ajapuudusel jäid vaatamata Siniallikad ning räätsa matkale lubasime tulla uuesti talvel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles