P, 26.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paide vett võib jälle juua

Merili Nikkolo
Paide vett võib jälle juua
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Tiit Reinberg

Paide Vesi teatas, et torustike remonditööd on lõppenud ja enam pole tarvis vett keeta.


Paide Vee juhataja Jaan Madis sõnas, et möödunud nädalal linna veevõrgust tervisekaitseteenistuse võetud veeproovide analüüsi tulemused näitasid joogivee vastavust kvaliteedinõuetele ja seega kooskõlas Tallinna tervisekaitsetalituse Järvamaa osakonnaga pole tarvis enam toiduks tarvitatavat vett eelnevalt keeta.


Veetöötlusjaama torustiku ümberehitustööd kõrvaldasid veetorustiku võimalikust purunemisest põhjustatava linna veevarustuse pikemaajalise katkemise ohu.


Uus torustik on vanast oluliselt parem, mis avaldab head mõju ka vee kvaliteedile.


Remontööde käigus kontrollis Paide Vesi tihendatud graafiku alusel joogivee kvaliteeti.


Madis ütles, et toiduks tarbitava vee keetmise soovitus tulenes soovist vältida veetarbijate terviseriske, sest ilma tagavarasüsteemita pidevalt töötavas veetöötlusjaamas torustikku vahetada oli suhteliselt keeruline ja sellega oli seotud vee kvaliteedi ajutine võimalik halvenemine. «Meie analüüside tulemused näitasid, et inimese tervisele ohtlikku olukorda siiski ei tekkinud,» selgitas ta. «Ka pole meil infot tarbijatele vee kvaliteedist põhjustatud terviseprobleemide kohta.»


Paide Vesi palub tarbijatelt vabandust veetöötlusjaama veetorustiku ümberehtisega põhjustatud ebamugavuste pärast ja tänab tarbijaid mõistva suhtumise eest.

Märksõnad
Tagasi üles