T, 3.10.2023

Kütteseadmete uuendamise toetuse taotlemine on rikke tõttu peatatud

Facebook
Comments
Ahjuuks
Ahjuuks Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) hallatav struktuuritoetuste e-keskkond ei pidanud suurele väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetuse taotlejate huvile vastu ning veidi pärast taotlusvooru avanemist kell 9 jooksis süsteem kokku.

Hetkel on taotluste vastuvõtt rikete kõrvaldamise ajaks peatatud, teatasid RTK, kliimaministeerium ja Kredex. Uue taotlusvooru avamise täpne kuupäev antakse teada 25. septembril.

RTK peadirektori asetäitja Urmo Merila sõnul oli tegemist pretsedenditu juhtumiga e-toetuste süsteemi ajaloos. "Esiteks vabandame kõigi taotlejate ees, kes üritasid täna hommikul väikeelamute küttesüsteemide uuendamise toetust e-toetuste süsteemi kaudu taotleda. Taotlejate sedavõrd suur hulk on esmakordne ja tõenäoliselt ei pidanud taotluste esitamise keskkond nii suurele koormusele vastu. Tegeleme koostöös rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskusega (RMIT) tõrke põhjuste välja selgitamisega ja täiustame süsteeme, et välistada tulevikus sellised intsidendid. Anname kohe teada, kui e-toetuste keskkond on taas kasutajatele avatud," kinnitas Merila.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles