K, 29.11.2023

Ambla neiu kuulub maailma tugevaimate sekka

Merly Raudla
Facebook
Comments
Janeli Kang sai oma kursusekaaslastega võimaluse ametikoolis seina värvida. Noored valisid muumitemaatika.
Janeli Kang sai oma kursusekaaslastega võimaluse ametikoolis seina värvida. Noored valisid muumitemaatika. Foto: Marianne Loorents

18aastane Rakvere ametikooli piiga Janeli Kang läks mõned aastad tagasi ajaviiteks jõusaali. Venna soovitusel ja näpunäidete järgi hakkas ta jõutõstmisega tegelema. Augusti lõpul ja septembri algul Rumeenias peetud maailmameistrivõistlustel saavutas ta kogusummaga 390 kilogrammi hõbemedali nii üldarvestuses kui ka jõutõmbes.

Teisel kursusel ehitusviimistlust õppiv Ambla neiu Janeli Kang meenutas, et kuna üheksandas klassis käies tal peale kooli muid tegevusi ei olnud, läks ta ajaviiteks jõusaali. Jõutõstmisega tegelev vend nägi ões potentsiaali ning andis esimesed näpunäited. "Ta hakkas suruma, et ma läheks Eesti meistrivõistlustele," meenutas piiga oma sportlastee algust.

Janeli on varem tegelenud nii ujumise, kergejõustiku kui tantsimisega. Jõusaal tundus olevat hea võimalus, kus pärast kooli aega veeta. "Ma ise ei arvanud, et ma kunagi selle spordialaga tegelema hakkan. Võtsin seda kui ajaveetmise võimalust," avaldas neiu. Möödunud aasta lõpul sai Janeli endale treeneri, kelle juhendamisel praegu trenni teeb.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles