Liikumisaasta kutsub oktoobris liikuma vaimse tervise heaks

Järva Teataja
Copy
Foto: Shutterstock

Oktoobris kutsub liikumisaasta pöörama tähelepanu vaimse ja sotsiaalse tervise toetamisele läbi liikumise.

„Oktoober on vaimse tervise kuu ning liikumine on üks lihtsamaid ja kättesaadavamaid viise selle hoidmiseks. Uuringute kohaselt juba 30 minutit liikumist päevas vähendab stressi ja ärevust, parandab vaimset töövõimet, une kvaliteeti ja vastupidavust haigustele,“ ütles liikumisaasta projektijuht Janne Tomberg.

Üks lihtsamaid viise vaimse tervise toetamiseks läbi liikumise on regulaarsed kõnniringid. Kõnnime Koos juhendatud jalutusgrupid ootavad uusi liitujaid, pakkudes liikumiseks seltskonda ja toetades regulaarse liikumisharjumuse kujunemist. Jalutusgrupid toimetavad tasuta üle Eesti, jalutatakse kord nädalas koos spetsiaalse koolituse läbinud grupijuhiga kuni üks tund korraga. Jalutuskäigu tempo on rahulik, jalutama on oodatud igas eas inimesed. Sobiva jalutusgrupi leiab veebilehelt www.konnimekoos.ee.

Mitmed spordiklubid pööravad oktoobris tähelepanu liikumise ja vaimse tervise seostele. Treeningutest tõstetakse fookusesse rahulikud nii füüsiliselt kui ka vaimselt tervendavad Keha ja meel treeningud nagu näiteks jooga, pilates, bodybalance, seljatreening. Nendel treeningutel keskendutakse madalal pulsisagedusel tasakaalu, liikuvuse ja lihasvastupidavuse arendamisele toetudes hingamistehnikatele. Treeningud on sobilikud kõikidele – olenemata vanusest, soost, varasemast kogemusest.

MyFitness kutsub osa saama Vaimse Tervise Teisipäevadest, mille raames toimuvad oktoobris igal teisipäeval algajatele mõeldud Keha ja meel eritreeningud Tallinna, Tartu, Viljandi ja Narva spordiklubides. 24. oktoobril on lisaks võimalik osa saada kahest töötoast. Kell 18.00 Tallinna Viru spordiklubis räägib treener Maarja Jõgi joogaharjutustest ja teadlikust hingamisest koduses praktikas ja igapäevaelus. Kell 18.00 Tartu Kesklinna klubis räägib treener Maarja-Liis Loo, kuidas jooga ja teadlik hingamine toetavad vaimset tervist. Täpsema info eritreeningute ja töötubade kohta saab veebilehelt myfitness.ee.

Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist leiab kogu oktoobrikuu jooksul vaimse tervise vitamiine – väikeseid nippe ja nõuandeid, kuidas iga päev hoida ja turgutada oma vaimset tervist. Spordiklubi kutsub oktoobris tasuta Keha ja meel treeningut proovima ning terve nädala jooksul soodsamalt oma keha ja vaimu turgutama. 19. oktoobril kell 18.30 toimub klubis vabastav ja vaimu turgutav vaimse tervise improkomöödia töötuba, mille viib läbi Peaasi.ee. Täpsema info leiab veebilehelt sport.ut.ee/vaimse-tervise-kuu.

Täiskasvanud Õppija Nädal sisaldab sel aastal mitmeid õpitubasid, kus saab proovida erinevaid liikumistegevusi ning omandada liikumisoskusi. Ülevaate sündmustest leiab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni veebilehelt andras.ee.

Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon VATEK koostöös Sotsiaalministeeriumiga on algatanud vaimse tervise kuul erinevaid sündmusi, kus õppida uusi teadmisi ja oskusi ning kohtuda uute inimestega või kuhu minna oma lähedastega. Vaimse tervise kuu sündmuste kalendriga saab tutvuda veebilehel vaimsetervisekuu.ee.

Lisainfo liikumisaasta kõigi algatuste kohta on koondatud liikumisaasta.ee lehele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles