Algab meediapädevuse nädal

Järva Teataja
Copy
Foto: Peeter Langovits

Sel aastal on üleriigiline meediapädevuse nädal suunatud praktiliste teadmiste ja oskuste jagamisele, kuidas meediapädevust erinevas vanuses, info- ja keeleruumis tegutsevate laste meediapädevust arendada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on praegu rohkem kui kunagi varem oluline osata eristada fakti ja arvamust, kontrollida infoallikaid ning saada aru sõnumite varjatud eesmärkidest. “Praeguste laste lapsepõlv on nende vanemate omast digitehnoloogia kiire arengu tõttu oluliselt teistsugune. Täiskasvanutena oleme laste kasvatajatena olukorras, kus me ise lastena pole olnud,” ütles Vinter-Nemvalts. “Tehnoloogia on kujundanud nii kultuuri- kui ka kogemusruumi. Muutuv meedia- ja teabemaastik nõuab, et õpilased leiaksid, haldaksid, mõistaksid, looksid ja levitaksid teavet paremini, kasutades digitehnoloogiat ohutult ja vastutustundlikult. Ja taustal teame, et tehisintellekt on tulnud, et jääda.”

Meediapädevuse nädala tähtsündmuseks on Eesti Rahvusraamatukogu korraldatav meediapädevuse aastakonverents „Meediaharidus 2.0: ära usu hundijuttu!“ 25. ja 26. oktoobril Tartus, mis toob kohale oma ala parimad praktikud, kes jagavad väärt kogemusi õpetajate, noorsootööspetsialistide ja raamatukoguhoidjatega.

Meediapädevuse edendamisega tegelevad asutused ja mittetulundusühingud on koondunud ühtseks võrgustikuks. Meediapädevuse edendamisele suunatud sündmused on leitavad Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt. 24. oktoobril ilmub Õpetajate Lehes meediapädevuse erileht, mis mis avab teemat eri nurkade ja autorite pilgu läbi.

Teist aastat järjest kuulutasime välja konkursi “Otsime parimat meediapädevuse õpetajat!”. Konkursi eesmärk on tunnustada inimest, kes on olenemata oma ametinimetusest leidnud aega, et tegeleda meedia ja info teadlikkuse ning pädevuse edastamisega ja kes on silma paistnud oma heade õppemeetoditega. Konkursile laekus hulgaliselt väärikaid kandidaate, laureaadi nime teeme avalikukus 25. oktoobril Tartus meediapädevuse aastakonverentsil.

Üleriigilist meediapädevuse nädalat korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koos Riigikantselei ja meediapädevuse võrgustikuga. Meediapädevuse nädal toimub paralleelselt rahvusvaheliselt tähistatava UNESCO meediapädevuse nädalaga, mis sel aastal on 23.-27. oktoobrini

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles