Tõstjad teenisid medalilisa

Inger Iris Prants tõukamas algraskust 72kg. Kokkuvõttes oli neiu viimastel võistlustel taas üks vargamäelaste edukaimaid sportlasi. Foto: Erakogu

Laupäeval Valgas peetud U20 vanuseklassi tõstmise Eesti meistrivõistlustel tuli SK Vargamäe noortõstjatele omajagu medalilisa. Samade võistluste raames toimus ka Eesti esimese olümpiavõitja Alfred Neulandi 24. mälestusvõistlused

SK Vargamäe vanemtreener Ahti Uppin andis teada, et meistrivõistlustelt võitsid nad kokku seitse medalit, millest kuus olid kuldsed. „Klubide arvestuses võitis SK Vargamäe esikoha noormeeste ja teise koha neidude arvestuses,” lisas ta. „Meie klubi pärl, 14-aastane Järva-Jaani õpilane Inger Iris Prants tegi elu võistluse, realiseeris kõik kuus katset ja püstitas seejuures viis Eesti U15 rekordit kaaluklassis +81kg.”

Meistrivõistluste norm oli probleemiks nii mõnelegi noorele. Nood pidid siis jääma tiitlivõistlustest kõrvale, aga said võimaluse võistelda Neulandi mälestusvõistluste arvestuses.

Järgmine SK Vargamäe tõstjate etteaste on 2. detsembril Albus, kus toimuvad Eesti võistkondlikud meistrivõistlused. (JT)